Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

I pandalshmi Benjamin Kololli!

I pandalshmi Benjamin Kololli!

28 October, 2018 @19:05

Në humbjen e pësuar sot nga St.Gallen, për skuadrën e Zurichut në listën e golashënuesve ishte përsëri Benjamin Kololli.

Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës shënoi golin e dytë të skuadrës së tij sot, ndërsa të katërtin personal në elitën zvicrane sivjet.

Përveç 4 golave në ligë, Kololli me Zurichun ka shënuar edhe nga një herë në Kupën e Zvicrës si dhe në Europa League.BARCELONA - REAL MADRID

Suarez hat-trick për demolim të Realit me Lopeteguin

28 October, 2018 @18:12

Luis Suarez ka festuar ardhjen e fëmisë së tij të tretë me hat-trick në përballjen më të madhe në botën…

TURQI

Disfatë për humbje të kryesimit

28 October, 2018 @18:07

Dy gola të pësuara në një lojë të dobët dhe Galatasaray ka mbetur pa kreun e tabelës në Superligën turke.…

VUSHTRRIA - 2 KORRIKU

Çifte nga Osmani, Vushtrria një pikë pranë kryesimit

Foto: KFVushtrria/fb

28 October, 2018 @17:13

Sulmuesi me përvojë i Vushtrrisë, Labinot Osmani, përsëri ka treguar aftësitë e tij para portës kundërshtare dhe sot i ka…

VITIA-VËLLAZNIMI

Livoreka vendos, Vëllaznimi humb kreun

28 October, 2018 @17:04

Ndeshja e tretë pa humbje e Vitisë dhe fitore e rëndësishme ndaj Vëllaznimit, të cilin e lanë pa kryesim në…

BESA - RAMIZ SADIKU

Besa lidere

28 October, 2018 @16:56

Dështimi i Vëllaznimit në Viti dhe fitorja e Besës në shtëpi ndaj Ramiz Sadikut sot, ka bërë që ekipi pejan…

BURNLEY - CHELSEA

Katërshe e bluve

28 October, 2018 @16:33

Alvaro Morata hapi serinë e golave për Chelsean qysh në minutën e 22-të në Turf Moor. Edhe tri herë tjera…

SULMUESI I KOMBËTARES

Cikalleshi ndahet me ekipin

Fotot: Goztepe Official

16 January, 2019 @14:53

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është ndarë nga ekipi i tij aktual ku luante si huazim, Goztepe. Cikalleshi…

MOUSSA DEMBELE

Mesfushori i Spurs drejt Kinës

Foto: premierleague.com

14 January, 2019 @16:40

Mesfushori qendror i Tottenham Hotspurs ka marrë fluturimin drejt Kinës, për të kompletuar transferin e tij te ekipi i Beijing…

RYAN BABEL

Babel i kthehet Premier Ligës

13 January, 2019 @12:09

Pas 9 vitesh, futbollisti holandez Ryan Babel i kthehet Premier Ligës. Besiktas ka bërë të ditur se ka liruar 32…

FRANCESCO TAHIRAJ

Tahiraj zyrtarizohet te Hajduku

Foto: hajduk.hr

12 January, 2019 @17:13

Mesfushori i ri shqiptar, Françesko [Francesco] Tahiraj, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Hajdukut të Splitit. Ekipi…

ISTANBUL BASAKSEHIR - KUKËSI

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

9 January, 2019 @18:17

Skuadra shqiptare Kukësi, në miqësoren e luajtur kundër Istanbul Basaksehirit, u mposht me rezultat 2-1. Për skuadrën turke shënuan Riad…

Të gjitha lajmet nga International