Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Publikohen të ftuarit: 5 nga Superliga, mungojnë Rashica e Celina

Publikohen të ftuarit: 5 nga Superliga, mungojnë Rashica e Celina


30 May, 2024 @9:09

Është publikuar lista e të ftuarve nga Franco Foda për miqësoren që Kosova e luan ndaj Norvegjisë më 5 qershor.

Në listën e të ftuarve shihen emrat e futbollistëve Lumbardh Dellova, Ilir Krasniqi, Lindon Emërllahu, Drilon Hazrollaj e Muhamet Hyseni nga Superliga e Kosovës.

Në sye bien mungesat e Armend Thaqit, Bersant Celinës dhe Milot Rashicës, ndërsa për herë të parë janë ftuar Art Smakaj, futbollisti i Lokomotivës së Zagrebit dhe Mustafë Abdullahu (Tirana).

LISTA E PLOTË:

KOSOVA

Arijanet Muric,
Visar Bekaj,
Mustafë Abdullahu.
-
Mërgim Vojvoda,
Florent Hadërgjonaj,
Amir Rrahmani,
Ilir Krasniqi,
Fidan Aliti,
Lumbardh Dellova,
Leart Paqarada.
-
Valon Berisha,
Blendi Idrizi,
Lindon Emërllahu,
Art Smakaj,
Edon Zhegrova,
Bernard Berisha,
Altin Zeqiri,
Drilon Hazrollaj,
Ermal Krasniqi.
-
Vedat Muriqi,
Albion Rrahmani,
Muhamet Hyseni,
Elbasan Rashani.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova