Të gjitha lajmet

HANNOVER 96 - WERDER BREMEN

Rashica ia sjell 3 pikë Werderit

Foto: Werder Official

Rashica ia sjell 3 pikë Werderit

19 January, 2019 @17:25

Një gol i vetëm i shënuar nga Milot Rashica në pjesë të parë të ndeshjes i ka sjellë Werder Bremenit fitore si mysafir sot ndaj Hannoverit.

Rashica që nisi ndeshjen si startues në formacion shënoi në minutën e 32-të, ndërsa pati edhe dy raste të mira për të shënuar përgjatë pjesës së dytë.

TABELA AKTUALE

Në fund, Rashica u zëvendësua nga amerikani Joshua Sargent [min 80’] ndërsa ekipi fitoi tre pikë të rëndësishme.

DFB POKAL

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

Foto: DFB Pokal

25 May, 2019 @21:53

Pas dy viteve pushim, me Frankfurtin e Dortmundin që e fituan këtë kupë, sivjet DFB Pokal është rikthyer në Bavari. …

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga. Pasi që humbën…

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

MILOT RASHICA

Si e kaloi Rashica stinorin 2018/19 në Bundesligë?

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 May, 2019 @13:06

Me ndeshjet e luajtura dje, përfundoi stinori 2018/19 në Bundesligë. Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, kaloi një stinor…

BAYERN MUNCHEN

Stinori i luhatshëm përfundon me titull

18 May, 2019 @19:41

Titulli i shtatë i kampionit të Gjermanisë për Bayernin erdhi sot, në xhiron e fundit të Bundesligës, ku bavarezët duke…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga