Të gjitha lajmet

WERDER - FORTUNA

Rashica startues, Werder i kthehet fitores

Foto: Werder Official

Rashica startues, Werder i kthehet fitores

7 December, 2018 @23:52

Pas katër xhirove pa fitore, ku regjistruan tre humbje dhe një barazim, Werder Bremen i është kthyer fitores në Bundesligë.

Të gjelbërit sonte startuan me krahun e Kosovës në 11-she, Milot Rashica, që ndikoi pozitivisht në lojën e skuadrës dhe arriti fitore 3-1 në fund.

Rashica luajti 76 minuta sonte, ndërsa dy zëvendësimet e trajnerit të Werderit, Florian Kohfledt, shënuan gola për t’iu kthyer fitores.

TABELA AKTUALE

Martin Harnik që zëvendësoi veteranin Claudio Pizarro shënoi për 2-1, kurse Joshua Sargent që zëvendësoi Rashicën shënoi për përfundimtaren 3-1.

Milot Rashica Werder

Me këtë fitore, Werder ka shënuar ngritje në klasifikim dhe vazhdon të ndjek njërën nga pozitat që dërgojnë në gara evropiane stinorin tjetër.

MILOT RASHICA

Lajm i mirë, Milot Rashica rikthehet në stërvitje

10 September, 2019 @19:18

I lënduar për ndeshjet e Kosovës këtë muaj, Milot Rashica tashmë duket pranë rikthimit. Ky lajm vjen nga faqja zyrtare…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Besar Halimi prej Brondbyt në Bundesliga 2

Foto: svs1916.de

2 September, 2019 @21:34

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Besar Halimi, pasi që u lirua nga Brondby në Danimarkë, ka gjetur angazhman të ri.…

BAYERN - MAINZ

Bayern deklason Mainzin

31 August, 2019 @17:44

Në ndeshjen e luajtur sot në kuadër të Bundesligës, Bayerni ka shënuar fitore me rezultatin të thellë 6:1 ndaj skuadres…

BUNDESLIGA 3

Valdet Rama debuton me gol te ekipi i ri

25 August, 2019 @0:58

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare, Valdet Rama, pasi që u largua nga Kukësi këtë verë, ka debutuar me gol te…

MILOT RASHICA

Lëndimi i Rashicës, flet trajneri Kohlfeldt

22 August, 2019 @14:07

Për lëndimin që Rashica e pësoi në xhiron e parë të Bundesligës, sot ka folur Florian Kohlfeldt, trajneri i Werderit. …

Të gjitha lajmet nga Bundesliga