Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Real Madridi dhe Barcelona pas Fabio Blanco

Foto:Google

Real Madridi dhe Barcelona pas Fabio Blanco


28 March, 2021 @13:59

Anësori nga Valencia, Fabio Blanco, vetëm 17 vjeç, përfundon kontratën e tij në qershor të këtij viti.

Siç ka mësuar AS, Real Madrid dhe Barcelona tashmë kanë filluar bisedimet për të nënshkruar me të në fund të sezonit.
Ai është më i miri i ekipit të tij pavarësisht se është dy vjet më i ri se pothuajse të gjithë shokët e tij të skuadrës dhe ka një potencialit të madh.

Të dy gjigantët nga Spanja synojnë të shfrytëzojnë rastin për një nga të rinjtë më premtues në Spanjë për të marrë atë lirë. Në Valencia, ndërkohë, ata punojnë për ta rinovuar, por janë shumë pesimistë.

Ata janë të vetëdijshëm se shumë ekipe janë pas tij dhe tani Fabio ka shumë mundësi “në tryezë”. Në këtë pikë të negociatave, ata kanë mbetur prapa, megjithëse futbollisti është shumë mirënjohës ndaj klubit të tij aktual.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga