Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Real Sociedad dhe Betis sigurojnë vendet Europa League

Real Sociedad dhe Betis sigurojnë vendet Europa League


22 May, 2021 @19:55

Real Sociedadi dhe Betisi në stinorin e ardhshëm do të luajnë në grupet e Europa League-s, pasi që të dyja skuadrat kanë arritur ta ruajnë pozitën e cila siguron pjesëmarrjen në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në Evropë.

Real Sociedadi ka mposhtur Osasunan si mysafir me rezultatin 0-1, ndërsa Betisi ka bërë një super-përmbysje, duke kthyer rezultatin nga 2-0 në 2-3 si mysafir i Celta Vigos.

TABELA PËRFUNDIMTARE


 
Të gjitha lajmet nga La Liga