Të gjitha lajmet

GJYQTARËT E JAVËS

Referët e xhiros XIII të Superligës

Referët e xhiros XIII të Superligës

20 November, 2020 @12:38

FFK ka përcaktuar referët që do të ndajnë drejtësinë në përballjet e xhiros XIII të Superligës.

Në përballjet që do të zhvillohen nesër dhe pasnesër, janë përcaktuar këta referë si ndarës kryesor të drejtësisë për ndeshjet e xhiros.

E shtunë, 13:00

Feronikei - Arbëria, Tefik Maloku;
Besa - Drita, Besfort Kasumi;
Gjilani - Drenica, Visar Kastrati;

E diel, 13:00

Prishtina - Trepça’89, Mervan Bejtullahu;
Ballkani - Llapi, Dardan Çaka.

GJILAN

Kthehen Busic, Razak, Veliu e Kastrati - Gjilani i kompletuar

16 November, 2020 @23:00

Katër lojtarë startues, që i kanë munguar shumë Gjilanit këtë edicion të Superligës pritet t’i kthehen që në përballjet e…

ARBËRIA 1-0 BESA

Lutfi Bilalli sjell 3 pikë jetike për Arbërinë

Foto: KFArberia/fb

11 November, 2020 @16:16

Ka përfunduar seria e humbjeve për Arbërinë e Dobrajës së Lipjanit sot. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Morina ka shënuar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Besa

11 November, 2020 @13:34

Publikohen formacionet startuese të Arbërisë dhe Besës. ARBERIA: Kaçiu; Avdulli, Ibrahimi, Bruno, Pira, Bahtiri, Bruqi, Rusi, Zabërgja, Kashtanjeva, Bilalli. BESA:…

DRENICA - FERONIKELI

Fitore minimale e Drenicës, katër rresht pa humbje

Foto: KF Drenica

10 November, 2020 @15:56

Me fitore të Drenicës është mbyllur dueli i sotëm mes dy skuadrave nga qytetet fqinje, Drenicës dhe Feronikelit. Ky…

LLAPI - TREPÇA '89

Fitore e thellë e Llapit, e dyta e sezonit

Foto: Shpend Ahmeti

10 November, 2020 @15:47

Vjen fitorja e dytë sezonale për Llapin. Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot shënoi fitore me rezultat 5-0 (Edon…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga