Të gjitha lajmet

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha, është zyrtarizuar para pak çastesh si lojtar i ri i Stade de Reimsit në Ligue 1 të Francës.

Mesfushori i rregullt i reprezentacionit të Kosovës, Berisha, kështu do të jetë bashkëlojtar me kolegun nga reprezentacioni Arbër Zeneli, që gjithashtu është lojtar i ekipit të Reimsit në Ligue 1.

 

DATAT dhe ORËT E NDESHJEVE

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 June, 2020 @21:35

Futbollistët e Kosovës tashmë kanë të qartë jo vetëm datat, por edhe orët e ndeshjeve për përballjet e tyre në…

KALENDARI I LIGËS SË KOMBEVE 2020/21

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

22 June, 2020 @14:48

UEFA ditë më parë ka përcaktuar orarin definitiv të ndeshjeve të pjesëmarrësve në Ligë të Kombeve, ndërsa Kosova që bën…

LIGA E KOMBEVE

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

TOPSPORTI / A.P

17 June, 2020 @16:18

Është caktuar data e ndeshjes mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, ndeshje e vlefshme për Play Off-in e Ligës së Kombeve. …

DUELI I PLAYOFFIT

Pas 6 ditësh kuptohet data e PlayOffit, Maqedonia - Kosova

12 June, 2020 @15:21

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare UEFA ka bërë të ditur se më 18 qershor do të mbajë…

SHTATORJA

Maketa fituese e Vokrrit

9 June, 2020 @14:14

Fadil Vokrri do të ketë shtatoren e tij në një vend që pritet të diskutohet mes Komunës së Prishtinës dhe…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja