Të gjitha lajmet

CHELSEA - SHEFFIELD

Rikthim i Sheffieldit, Chelsea lëshon pikë

Rikthim i Sheffieldit, Chelsea lëshon pikë

31 August, 2019 @18:25

Prej 2-0 në 2-2!

Skuadra e Chelseat sot shpërdori një epërsi dy-golëshe ndaj Sheffieldit në shtëpi, për t’u detyruar më pas të kënaqet me një barazim në shtëpi.

Tammy Abraham shënoi dy herë në pjesën e parë për Chelsean, ndërsa mysafirët fillimisht e ngushtuan epërsinë përmes Robinsonit në fillim të pjesës së dytë, e më pas përmes autogolit të Zoumas pak para fundit të ndeshjes e barazuan rezultatin dhe arritën të largohen me pikë nga Londra.

Pas 4 xhirove, edhe Chelsea edhe Sheffield United kanë nga 5 pikë të tubuara.

CITY - BRIGHTON

City shumë i fortë për Brightonin

31 August, 2019 @18:19

Pas fitores ndaj Bournemouthit xhiron e kaluar, City pa problem e ka mposhtur edhe sot Brightonin. Seria e golave u…

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra…

SOUTHAMPTON - UNITED

United gabon përsëri

Foto: Premier League

31 August, 2019 @15:34

Pas dy gabimeve radhazi ndaj Wolves e Crystal Palace, United ka gabuar përsëri. “Djajtë e Kuq” kanë barazuar 1-1 me…

TRANSFER

Nacho Monreal transferohet në La Liga

31 August, 2019 @12:57

Nacho Monreal i bashkohet Real Sociedadit! Mbrojtësi i Arsenalit, Nacho Monreal, i është bashkuar skuadrës spanjolle Real Sociedad, në një…

MEDIA

United lirohet edhe nga Darmiani

30 August, 2019 @14:36

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, që pat ardhur te djajt e kuq nga Torinoja në stinorin 2015/16, do të…

Të gjitha lajmet nga Premier League