Të gjitha lajmet

SHQIPËRI

Rikthimi i Superligës në Shqipëri, Duka tregon datën

Rikthimi i Superligës në Shqipëri, Duka tregon datën

13 May, 2020 @18:01

Tashmë dihet data kur do të rikthehet futbolli në Shqipëri.

Përmes një postimi në Facebook, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka bërë të ditur që pas mbledhjes së sotme me krerët e klubeve, është vendosur që Kategoria Superiore në Shqipëri të rikthehet më datën 3 qershor me xhiron e parë pas pandemisë (e 27-ta e sezonit).

Gjithsej për t’u luajtur janë 10 xhiro dhe ndeshjet e xhiros së fundit planifikohen të luhen më 29 korrik, ndërsa ndërmjet ligës pritet të luhet edhe Kupa e Shqipërisë, finalja e së cilës është planifikuar të luhet më 2 gusht.

TABELA AKTUALE

Postimi i plotë:

FEDERATA SHQIPTARE

FSHF përgatit protokollin mjekësor, takohet me krerët e klubeve të Superiores

Foto: FSHF

12 May, 2020 @21:03

FSHF përgatit protokollin mjekësor, takohet me krerët e klubeve të Superiores Federata Shqiptare e Futbollit do të zhvillojë ditën…

MEDIA TALK

FSHF planifikon t’i nis garat në fund të majit

10 May, 2020 @0:31

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar ka ngecur në javën e 26 të saj ndërsa FSHF-ja planifikon të rinis stinorin më…

MEDIA TALK

Shembet stadiumi, do të bëhet parking

6 May, 2020 @23:39

Stadiumi i ekipit që dikur militonte në Kategorinë Superiore shqiptare dhe kërkonte garat evropiane, përfundimisht do të shembet. Panorama…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore