Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJOLLI

Rodri kërkon besim nga tifozët

Foto:Google

Rodri kërkon besim nga tifozët


30 March, 2021 @16:19

Rodrigo Hernandez lojtari i Manchester City, është shfaqur para mediave për të folur për gjendjen e ekipit spanjoll.

Spanjolli tha se askush nuk po fiton lehtë në këtë garë.
“Ne e dimë që skuadrat mund të kenë një emër më të vogël, por realiteti është se ata dinë të garojnë shumë mirë dhe askush nuk po fiton lehtë. Ne jemi të sigurt për atë që bëjmë dhe për nivelin tonë konkurrues, i cili është shumë i lartë “.

24 vjeçari kërkoi besim nga tifozët pasi ata kanë një grup të mirë.
“Unë vetëm kërkoj nga tifozët qetësi shpirtërore me ekipin dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë. Grupi është i mirë dhe dinamika e ekipit është e mirë. Ne do të garojmë për të bërë më të mirën”

Ai foli edhe për lojën e tij me klubin aktual Manchester City.
“Unë vërej pjekuri në lojën time pas mbërritjes në Angli. Në ekipin kombëtar përpiqem të zbatoj lojën time, të bëj të njëjtën gjë si me klubin tim dhe t’i jap më të mirën trajnerit”.

Lidhur me largimin e Agueros, Rodri shprehu se i dëshiron gjitha të mirat pasi me të janë miq shumë të mirë.
“Shpresoj se ai do të bashkohet me një ekip të madh sepse kjo është ajo që e meriton. Unë kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme me të. Ne jemi miq dhe i uroj më të mirën në botë. Ai është një shënues i shkëlqyeshëm”.


FORMACIONI I MUNDSHËM

Pa Beratin dhe me mesfushë ndryshe, plani i Rejas

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pa Beratin dhe me mesfushë ndryshe, plani i Rejas

30/03/21 @ 15:26

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Prishtina-Gjilani

FFK Superliga

11-shet: Prishtina-Gjilani

30/03/21 @ 14:17

PRISHTINA - GJILANI

Ndeshja e mbetur Prishtina-Gjilani luhet sot

FFK Superliga

Ndeshja e mbetur Prishtina-Gjilani luhet sot

30/03/21 @ 10:03

INTER

Interi lanson llogon e re

Serie A

Interi lanson llogon e re

30/03/21 @ 10:25

SUPERLIGA TURKE

Rashani përsëri me trajner të ri

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani përsëri me trajner të ri

30/03/21 @ 09:58

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror