Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GUNNERS

Saka, në fund të listës së rrogave te Arsenal

Saka, në fund të listës së rrogave te Arsenal


23 June, 2022 @14:52

E përditshmja angleze the Sun ka botuar rrogat e futbollistëve të Arsenalit, të të gjithë lojtarëve të ekipit të parë.

Derisa Thomas Partey është më i paguari me 10.4 milionë funta rrogë vjetore, duke marrë 200 mijë funta në javë, befason rroga e talentit të skuadrës dhe reprezentuesit të Anglisë, Bukayo Saka, që merr 1.5 milionë euro rrogë vjetore dhe vetëm 30 mijë në javë, duke qenë i treti nga të fundit në listën e pagave të Gunnersave


 
Të gjitha lajmet nga Premier League