Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Sakrifica e Abrashit, mungesë e madhe

Foto: FSHF

Sakrifica e Abrashit, mungesë e madhe


15 November, 2020 @21:28

Njëri ndër lojtarët më të mirë në fushë sonte ndaj Kazakistanit, Amir Abrashi, ka sakrifikuar mjaft në përballjen e kuqezinjëve dhe me kartonin e tij të marë sonte nuk do të jetë në dispozicion të Edoardo Rejas për ndeshjen e ardhshme, që shihet si finale ndaj Bjellorusisë.

Në deklaratën e dhënë pas fitores, më i miri i ndeshjes, Abrashi ka thënë se Shqipëria ka mjaft lojtarë të mirë që të arrijnë fitoren edhe pa të në fushë.

TABELA AKTUALE

“Unë e jap maksimumin në ndeshje. Do të jetë një mini-finale ndaj Bjellorusisë. Kam besim se do të fitojmë. Kemi shumë lojtarë të mirë që mund të luajnë këtu dhe ata do të japin maksimumin për të arritur fitoren,” ka thënë ai për Supersportin pas ndeshjes.

Shqipëria pas 3 ditësh pret Bjellorusinë në Air Albania, ku i duhet fitorja për të fituar Grupin 4 të Ligës C të Kombeve, që ia siguron kuqezinjëve Ligën B të Kombeve edicionin e ardhshëm.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 19:28

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Reja: Fitore me dy fytyra

18/11/20 @ 19:14


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve