Të gjitha lajmet

TRANSFER

Sevilla përforcohet me Chichariton

Sevilla përforcohet me Chichariton

2 September, 2019 @14:18

Sevilla ka nënshkruar me sulmuesin meksikan Javier Hernandez “Chicharito” nga West Ham United, në një marrëveshje tre vjeçare, me çmim prej 8 milion £.

31-vjeçari bëri 55 paraqitje në Premier Ligë për Hammers, duke shënuar gjithsej16 gola, ndërsa më herët në karrierë ai kishte luajtur edhe për Chivas Guadalajara, Manchester United e Real Madridin.

“Klubi do të donte të falënderonte Chichariton për kontributin e tij dhe t’i urojë atij gjithë të mirat në aventurën e tij të re.” - thuhet në një deklaratë të West Ham pas largimit të lojtarit.

ZYRTARE

Llorente kalon në Serie A

2 September, 2019 @13:08

Napoli ka firmosur sulmuesin e Spanjës, Fernando Llorenten, i cili u largua nga Tottenhami në fund të sezonit të kaluar. …

CHAMPIONSHIP

Bersant Celina me Swansean, pastër në krye të tabelës

Foto: Swansea

31 August, 2019 @19:39

Skuadra e Swansea Cityt ka shënuar fitore minimale sot ndaj Leeds Unitedit si mysafir, për të marrë kreun e tabelës…

CHELSEA - SHEFFIELD

Rikthim i Sheffieldit, Chelsea lëshon pikë

31 August, 2019 @18:25

Prej 2-0 në 2-2! Skuadra e Chelseat sot shpërdori një epërsi dy-golëshe ndaj Sheffieldit në shtëpi, për t’u detyruar më…

CITY - BRIGHTON

City shumë i fortë për Brightonin

31 August, 2019 @18:19

Pas fitores ndaj Bournemouthit xhiron e kaluar, City pa problem e ka mposhtur edhe sot Brightonin. Seria e golave u…

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra…

Të gjitha lajmet nga Premier League