Të gjitha lajmet

FERIZAJ - DRITA

Shabani e Haxhimusa për Dritën mbi Gjilanin

Shabani e Haxhimusa për Dritën mbi Gjilanin

27 October, 2019 @16:43

Në ndeshjen e luajtur sot në Ferizaj, ndeshjes mes dy skuadrave me ambicie krejtësisht të kundërta, Drita ka arritur ta fitojë me rezultat 0-2 përballjen ndaj Ferizajit.

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi pa gola, ndërsa mysafirët ndeshjen e zhbllokuan përmes Bujar Shabanit, që realizoi me kokë (63’), e më pas golin e sigurisë dhe të rezultatit përfundimtar e solli Betim Haxhimusa në minutën e 70’.

TABELA AKTUALE

Fitorja e shënuar sot dhe humbja e Gjilanit nga Trepça ‘89 bëjnë që Drita të ngjitet mbi Gjilanin në tabelën e klasifikimit momentalisht, kurse Ferizaji edhe më tutje mbetet në zonën e rrezikshme, me synimin e vetëm qëndrimin në elitë.

GJILANI - TREPÇA '89

Befasohet nga Trepça ‘89, humbë befasisht kreun

27 October, 2019 @16:32

Befasia e ditës ka ndodhur në Gjilan! Skuadra vendase e Gjilanit u befasua sot nga mitrovicasit e Trepçës ‘89, për…

BALLKANI 3-0 DUKAGJINI

Super forma e Ballkanit vazhdon, bëhen liderë

27 October, 2019 @16:16

Ballkani është kthyer në krye të klasifikimit në Superligë dhe tashmë është lider i ri i elitës së futbollit. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

27 October, 2019 @13:30

Janë caktuar formacionet startuese të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Halili, Shaljani, Kuka, Asani, Qerkini, Mustafa, Shaqiri, Shala, Livoreka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Trepça ‘89

27 October, 2019 @13:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Trepçës ‘89. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Aziz Keita, Useini, Jonuzi,…

VUSHTRRIA 1-0 LLAPI

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

Foto: KFVushtrria/arkiv/fb

26 October, 2019 @16:21

Llapi, sikurse edhe Feronikeli në ndeshjen tjetër të ditës, ka bërë gabim në hapa. Llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga