Të gjitha lajmet

CARABAO CUP

Shaqiri 90 minuta, Hazard eliminon Liverpoolin me një super gol

Shaqiri 90 minuta, Hazard eliminon Liverpoolin me një super gol

26 September, 2018 @22:45

Liverpool
Chelsea
Liverpool 1 : 2 Chelsea
D.Sturridge 59' Emerson 79', E.Hazard 86'

Anfield Road

Me rezultat 1-2 u mbyll dueli i sontëm mes Liverpoolit dhe Chelseat, duel ky i vlefshëm për 1/16 e finales së Carabao Cup.

Xherdan Shaqiri për herë të parë luajti 90 minuta për Liverpoolin, mirëpo vëmendjen e takimit sonte e mori Eden Hazard, i cili shënoi një gol fantastik, për ta përmbysur rezultatin dhe për ta dërguar skuadrën e tij në raundin tjetër.

Skuadrat e tjera të kualifikuara në 1/8 e finales së Carabao Cup pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë dhe sonte janë: Derby County, Blackpool, Bournemouth, Burton, Fulham, Manchester City, Middlesbrough, Leicester, Norwich, Crystal Palace, Arsenal, West Ham dhe Nottingham Forest. I kualifikuari i fundit do të kuptohet pas ndeshjes mes Tottenhamit dhe Watfordit, ndeshje që po zhvillohet momentalisht.

SHQIP NË BOTË

Eros Grezda ndëshkohet në fitoren e Rangers

26 September, 2018 @22:41

Në fitoren që Rangers e shënuan sonte ndaj skuadrës së Ayr, minuta pati edhe për Eros Grezdën. Grezda u inkuadrua…

SHQIP NË BOTË

Zhegrova rikthehet dhe menjëherë shënon

26 September, 2018 @22:25

Pasi mungoi për disa me ndeshje me radhë te skuadrat e Genkut, Edon Zhegrova është rikthyer në formacion në ndeshjen…

SMARTPHONE

Modestia e mahnitshme e Modricit

REUTERS/Arkiv

26 September, 2018 @19:39

Përkundër se luan qe sa vite për Real Madridin, e së fundi është bërë edhe zyrtarisht futbollisti më i mirë…

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

25 September, 2018 @23:55

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj Tottenhamit dhe Sampdorias, nuk ka kaluar lehtë as Fiorentinën…

CARABAO CUP: UNITED - DERBY

Derby County eliminon Unitedin

25 September, 2018 @23:26

Portieri i Derby Countyt, Scott Carson, ka mbrojtur penalltinë e Phil Jonesit, ndërsa ekipi i tij ka siguruar fazën e…

BAYERN - AUGSBURG

Augsburgu ndal Bayernin

25 September, 2018 @22:57

Skuadra modeste e Bundesligës, Augsburg, ka bërë të papriturën në xhiron e pestë të stinorit. Ekipi i drejtuar nga…

SHQIP NË BOTË

Muriqi starton për Cityn

25 September, 2018 @21:00

Në takimin që City e zhvillon sonte ndaj Oxford United në kuadër të Carabao Cup, startues për skuadrën kampione në…

SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED

Rikthimi s’ndodhi

Foto: PremierLeague/fb

1 December, 2018 @20:34

Dy gola të pranuara shpejtë, në 20 minutat e para të takimit, dukej se do të fundosnin Manchester Unitedin e…

CITY - BOURNEMOUTH

City vazhdon pa humbje

FOTO/ premierleague

1 December, 2018 @18:07

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, nuk gaboi as në ndeshjen kundër Bournemouthit, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: Olsen Kraja

1 December, 2018 @15:28

Cilat janë 5 takimet për të mos u humbur këtë fundjavë? Një kolumne nga Luan Morina. 1. Real Madrid…

BOURNEMOUTH - ARSENAL

Krizën e B’mouth e shfrytëzon edhe Arsenali

Foto: PremierLeague/fb

25 November, 2018 @16:34

Unai Emery me Arsenalin kanë regjistruar ndeshjen e 17 pa humbje në të gjitha garat, ndërsa ekipi i topçinjëve nga…

FULHAM - SOUTHAMPTON

S’është punë e lehtë kjo

Foto: PremierLeague/fb

25 November, 2018 @12:26

Iu kthye Premier Ligës me fitore. Simpatiku Claudio Ranieri, që fitoi dashurinë e gjithë adhuruesve të futbollit pas vitit…

Të gjitha lajmet nga Premier League