Të gjitha lajmet

TEAM OF THE SEASON 2019/20

Shearer bën ekipin e vitit në PL

Shearer bën ekipin e vitit në PL

14 April, 2020 @18:01

Ish sulmuesi i Blackburn Rovers, Newcastle United e reprezentuesi i famshëm i Anglisë, Alan Shearer, ka bërë ekipin më të mirë të stinorit të deritashëm në Premier Ligë.

Shearer që punon si analist i futbollit në televizione britanike në ekipin e deritashëm të stinorit në ekip ka futur futbollistë nga pesë skuadra.

Liverpool dominon ekipin e vitit me 5 lojtarë, ndërsa Manchester City dhe Leicester City kanë nga dy. Arsenal ka një lojtar të vetëm në ekip dhe një tjetër vjen nga Sheffield United, që ka qenë edhe befasia e këndshme e deritashme e stinorit 2019/20 në PL.

11-SHJA MË E MIRË E PREMIER LIGËS:

Portier: Dean HENDERSON (Sheff. United);

Mbrojtës: Trent Alex - ARNOLD (Liverpool), Virgil VAN DIJK (Liverpool), Jonny EVANS (Leicester), Andrew ROBERTSON (Liverpool);

Mesfushorë: Jordan HENDERSON (Liverpool), Kevin DE BRUYNE (Man. City)

SULMUES: Sadio MANE (Liverpool), Pierre-Emerick AUBAMEYANG (Arsenal), Sergio AGUERO (Man. City) dhe Jamie VARDY (Leicester).

Premier League Team of the Season

MEDIA TALK

Për 5 javë e kryejnë stinorin, PL me plan të qartë për vazhdim

13 April, 2020 @13:25

Premier Liga mund të kompletojë stinorin 2019/20 në një fazë maksimalisht pesë-javëshe, ka bërë të ditur The Telegraph sot. …

MEDIA TALK

Ia vendos çmimin, por s’ia shet rivalëve në ligë

TOPSPORTI/ A. P.

13 April, 2020 @12:45

Tottenham Hotspur nuk e ka ndërmned ta shes sulmuesin dhe kapitenin Harry Kane këtë verë, ndërsa edhe nëse vjen ndonjë…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

100%

Sheffield United vazhdon me paga të plota

11 April, 2020 @20:58

Skuadra e Premier Ligës angleze Sheffield United, ka bërë të ditur zyrtarisht para pak çastesh përmes një komunikate se ka…

SIR KENNY DALGLISH

Legjenda e Liverpoolit, pozitiv në coronavirus

10 April, 2020 @21:34

Në Britani të Madhe, veçanërisht në Angli rastet e coronavirusit po rriten shpejtë në mënyrë eksponenciale, ndërsa së fundi është…

Të gjitha lajmet nga Premier League