Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Shembet stadiumi, do të bëhet parking

Shembet stadiumi, do të bëhet parking

6 May, 2020 @23:39

Stadiumi i ekipit që dikur militonte në Kategorinë Superiore shqiptare dhe kërkonte garat evropiane, përfundimisht do të shembet.

Panorama Sport ka bërë të ditur sot se Stadiumi i Kamzës pas 20 majit nuk do të ekzistojë më! Komuna e këtij qyteti pranë Tiranës ka marrë vendim që aty të ndërtohet parking!

Drejtuesit e ekipit të Kamzës dhe ata të Komunës në fjalë nuk i janë përgjigjur mediave lidhur me këtë vendim, ndërsa shefi i klubit Skënder Xhaja ka thënë:

“Ne si ekip vazhdojmë punën. Ekipi është, lojtarët janë. Stadiumi? Nuk jap informacion.”

Këto kanë qenë fjalët që Xhaja i ka dhënë gazetës tiranase pas interesimit lidhur me rastin.

Rënia e lirë e Kamzës filloi dy stinorë më parë në Kategorinë Superiore kur sulmuan gjyqtarin Eldorian Hamiti. FSHF dënoi ekipin duke e zbritur dy kategori më poshtë. Pas kësaj ekipi s’u shfaq fare në dy ndeshje kampionale derisa bën pjesë në atë kategori, që çoi FSHF-në t’ia fshinte pikët.

“Zhdukja e sportit në një qytet të madh është absurde, pasi privon rininë nga argëtimi i vetëm. Tashmë është e qartë pse Bashkia nuk investoi në futboll dhe la skuadrën në mëshirë të fatit. Po ashtu heshtja përballë gjithë kësaj sfide tregon qartë pse vendimi për “ekzekutimin” e stadiumit është akt i kryer,” - ka përfunduar Panorama Sport artikullin që njofton për rrënimin e futbollit në Kamëz.

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore