Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CRISTIANO RONALDO

Shitje e çmendur e fanellave, sa ka fituar Adidas e sa United?

Shitje e çmendur e fanellave, sa ka fituar Adidas e sa United?


10 September, 2021 @13:31

Vazhdon shitja e çmendur e fanellave të Cristiano Ronaldos në gjithë Botën.

Fanella e Manchester United me mbishkrim “Ronaldo 7” në shpinë ka arritur të arkëtojë deri tash 187 milionë funte angleze.

Shumica prej tyre i takojnë kompanisë Adidas, ndërkohë që nga këto shitje United deri tash ka përfituar 13.1 milionë funte. Kështu, United ka rimbursuar shumën me të cilën e ka blerë Ronaldon nga Juventusi, 12.9 milionë funte (pa përfshirë bonuset që do të paguhen më vonë sipas kushteve të caktuara).


 
Të gjitha lajmet nga Premier League