Të gjitha lajmet

FULHAM

Shkarkohet pas 106 ditëve

Shkarkohet pas 106 ditëve

28 February, 2019 @19:25

Vetëm 106 ditë ka zgjatur aventura e Claudo Ranierit me Fulhamin.

Trajneri italian u shkarkua zyrtarisht sot nga klubi londinez si pasojë e rezultateve të dobëta në vazhdimësi, të cilat Fulhamin momentalisht e vendosin në vendin e fundit në tabelë.

TABELA AKTUALE

Nga 17 ndeshjet që ishte në krye të Fulhamit, Ranieri fitoi vetëm 3, ndërsa shkarkimi i tij u vulos pas humbjes së mbrëmshme nga Southamptoni, një nga rivalët direkt të Fulhamit për mbetje në elitën e futbollit anglez.

Në vend të Ranierit, klubi londinez e ka vendosur ish-mesfushorin Scott Parker, të cilin e pret një detyrë mjaft e vështirë në muajt e fundit të sezonit.

TURQIA

Kundërshtari i Shqipërisë rikthen trajnerin historik

28 February, 2019 @13:45

Kombëtarja e Turqisë në futboll, sot e zyrtarizoi trajnerin e ri. Në vend të trajnerit Mircea Lucescu, do të jetë…

TURQIA

Jep dorëheqje kryetari i Federatës së Turqisë

FOTO/ Arkiv

28 February, 2019 @13:37

Kryetari i deritashëm i Federatës turke në futboll, Yildirim Demirören, sot ka dhënë dorëheqje. Demirören lajmin e publikoi vetë përmes…

PREMIER LEAGUE - XHIRO 28

Liderët fitojnë, ende ‘nxehtë’ për top4

27 February, 2019 @23:06

Me përjashtim të duelit direkt mes Chelseat dhe Tottenhamit, duel i cili përfundoi me fitore 2-0 të vendasve, në ndeshjet…

COPA DEL REY

Fitore e thellë në Bernabeu, Barcelona në finale

27 February, 2019 @22:58

Barcelona është finalistja e parë e Copa Del Rey! Skuadra katalunase shënoi fitore bindëse 0-3 në ‘Bernabeu’ sonte, për ta…

VENDIMI I KG-së

Trepça humb ndeshjen në tavolinë

27 February, 2019 @19:00

Komisioni i Garave (KG) i FFK-së ka bërë të ditur se ndeshja Trepça - Fushë Kosova, që u fitua nga…

E FUNDIT

UEFA ia beson FFK-së organizimin e rrethit paraeliminator të Championsit

27 February, 2019 @14:51

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë një lajm shumë të mirë nga UEFA. Në fakt, organi qeverisës i futbollit…

PREMIER LEAGUE - XHIRO 28

Liderët fitojnë, ende ‘nxehtë’ për top4

27 February, 2019 @23:06

Me përjashtim të duelit direkt mes Chelseat dhe Tottenhamit, duel i cili përfundoi me fitore 2-0 të vendasve, në ndeshjet…

ZYRTARE

Leicester zyrtarizon Rodgersin

Foto: LCFC

26 February, 2019 @20:06

Brendan Rodgers që nga sot është zyrtarisht trajner i Leicester Cityt. Pas shkarkimit të Claude Puel, Leicester City sot…

BRENDAN RODGERS

Rikthimi në Premier League

26 February, 2019 @18:08

Trajneri i Celticut Brendan Rodgers është pranë rikthimit në Premier League. Ashtu siç u paralajmërua më parë, Rodgers duket se…

CHELSEA

Dënohet Kepa Arrizabalaga

26 February, 2019 @7:59

Rekord-transferi i Chelseat, Kepa Arrizabalaga, që erdhi në verë nga Athletic Bilbao për 71 milionë funta në Stamford Bridge, është…

LEICESTER CITY

Kush do ta zëvendësojë?

25 February, 2019 @11:39

Leicester City ditë më parë shkarkoi trajnerin francez të ekipit, Claude Puel. Ish kampioni i Premier Ligës, pësoi disfatë…

Të gjitha lajmet nga Premier League