Të gjitha lajmet

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Shkarkohet Thomas Tuchel


24 December, 2020 @14:01

Paris St-Germain ka larguar nga detyra trajnerin e ekipit Thomas Tuchel.

Gjermani Tuchel mori drejtimin e kampionit të Ligue 1 në qershor të vitit 2018, duke fituar dy tituj kamponi, Kupën e Francës dhe një Kupë të Ligës.

Ata gjithashtu arritën finalen e Ligës së Kampionëve, të cilën e humbën me rezultat minimal nga Bayerni 1-0, në fund të sezonit të shkuar.

Ish-trajnerit të Borussia Dortmundit kontrata i skadonte në fund të këtij stinori, por drejtuesit e klubit nuk e pritën më. Aktualisht PSG është i treti në renditje tabelare të Ligue 1, pas Lyonit dhe Lille-it, me një pikë më pak.

Ish-trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, që në vitet 2001-2003 ka qenë lojtar i PSG-së, po përfolet si njeriu që do të merr drejtimin e skuadrës parisiene pas shkarkimit të gjermanit nga detyra.

Pochettino është pa angazhim që prej nëntorit të vitit të kaluar, kur u largua nga ekipi londinez.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League