Të gjitha lajmet

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në Kategorinë Superiore në Shqipëri.

Goli në derbin e madh të Shqipërisë, erdhi në minutën e 40’, ku Shkurtaj ishte i saktë nga pika e bardhë.

Në derbin nuk munguan as kartonat të kuq, të cilët u ndëshkuan Bruno Lulaj (Kukësi) dhe Theophilus Solomon (Partizani).

Kampioni aktual, Partizani, javë më parë e kishte mposhtur Kukësin në Superkupën e Shqipërisë.

Kështu Shpëtim Duro nis me fitore Superioren si trajner i Kukësit, derisa fitorja e Franco Lerdas në Superkupë me Partizanin, mbeti histori.

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

MBROJTËSI GJIROKASTRIT

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

Foto: SCGjilani/fb

16 August, 2019 @19:30

Mbrojtësi me shumë përvojë nga Superiroja shqiptare, që së fundi u nda me Kukësin, Ylli Shameti është përforcimi i fundit…

PËRFORCIMI I FUNDIT

Labinot Ibrahimi arrin para ndeshjes së parë

16 August, 2019 @11:17

Mbrojtësi i krahut, Labinot Ibrahimi, që ka bërë karrierë deri tash te Partizani i Tiranës, duke qenë njëri ndër lojtarët…

FLAMURTARI

Jurgen Vatnikaj te Flamurtari

15 August, 2019 @15:23

Sulmuesi Jurgen Vatnikaj, është transferuar te skuadra e Flamurtarit. 24 vjeçari, së fundi ishte pjesë e Kastriotit, derisa luajti në…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore