Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NATIONS LEAGUE 2022/23

Shorti i Ligës së Kombeve 2022/23

Shorti i Ligës së Kombeve 2022/23


16 December, 2021 @17:57

Sot hidhet shorti i Ligës së Kombeve për edicionin 2022/23 të garës, ndërsa Kosova do të jetë pjesë e Ligës C, ku pret t’i mësojë kundërshtarët e grupit.

Shorti mbahet në Nyon të Zvicrës, ndërsa TopSporti.com ju sjell shortin direkt tekstualisht, ku me një rifreskim të faqes do të kuptoni në kohë reale shortin.

RIVALËT POTENCIALË TË KOSOVËS

Shortin është duke e udhëhequr Pedro Pinto, shefi i mediave në UEFA, ish-gazetar i sportit në CNN.

UNL Nations League

Robert Pires i Francës dhe Gaizka Mendieta i Spanjës do të tërheqin topat nga vazot për të përcaktuar shortin. Fituesi i parë Ligës së Kombeve është Portugalia, ndërsa pas tyre triumfoi së fundi Franca. Ky është shorti për edicionin e tretë të garës së re me kombëtare të UEFA-së.

Pas pak, hidhet shorti, po jipen shpjegimet e fundit. Ndeshjet luhen mes qershorit dhe shtatorit të vitit 2022.

LIGA D:

Grupi 1: Letonia, Andorra, Lihtenshtajn, Kazakistan/Moldavia,

Grupi 2: San Marino, Qipro/Estonia, Malta.

LIGA C:

Grupi 1: Ish. Faroe, Lituania, Luksemburgu, Turqia.

Grupi 2: Qipro/Estonia, Kosova, Greqia, Irlanda V.

Grupi 3: Kazakistani/Moldavia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Sllovakia.

Grupi 4: Gjibraltari, Gjeorgjia, Maqedonia V., Bullgaria.

LIGA B:

Grupi 1: Armenia, Irlanda, Skocia, Ukraina.

Grupi 2: Shqipëria, Izraeli, Rusia, Islanda.

Grupi 3: Mali i Zi, Rumania, Finlanda, Bosnja e Hercegovina.

Grupi 4: Sllovenia, Serbia, Norvegjia, Suedia.

LIGA A:

Grupi 1: Austria, Kroacia, Danimarka, Franca.

Grupi 2: Çekia, Zvicra, Portugalia, Spanja.

Grupi 3: Hungaria, Anglia, Gjermania, Italia.

Grupi 4: Uellsi, Polonia, Holanda, Belgjika.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve