Të gjitha lajmet

FRANCË - SHQIPËRI

Shqipëria e pafuqishme për kampionin e Botës

Shqipëria e pafuqishme për kampionin e Botës

7 September, 2019 @22:41

Një ndeshje që filloi ‘çuditshëm’, duke marrë parasysh që në vend të hymnit të Shqipërisë, u intonua një tjetër hymn, ai i Andorrës, gjë që bëri që ndeshja të shtyhej për pak minuta, u mbyll me fitoren 4-1 të Francës, e cila jo rastësisht është kampione në fuqi e Botës, e në anën tjetër Shqipëria edhe sonte në disa raste vazhdoi të dënohet nga gabimet e saj.

I pari për francezët shënoi Coman (8’), i shërbyer nga Varane, e më pas epërsia u dyfishua nga Giroud (27’) pas një akcioni që erdhi pas një gabimi në mbrojtjen e Shqipërisë. Pa u mbyllur pjesa e parë, Franca shpërdoroi edhe një penallti përmes Griezmannit dhe kështu pjesa e parë u mbyll me rezultat 2-0 në të mirë të vendasve.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Në pjesën e dytë, dominimi francez vazhdoi, ndërkohë që fitorja u thellua nga një tjetër gol i Coman (68’), kurse më pas ndeshjen e mbylli goli i Ikone në minutën e 85’. E tëra çfarë bëri Shqipëria ishte shënimi i golit të nderit përmes Sokol Cikalleshit nga pika e bardhë (90’), gol që nuk luajti rol shumë në epilogun final të duelit.

Kështu, Franca bashkë me Islandën e Turqinë i prijnë Grupit H me nga 12 pikë, kurse Shqipëria momentalisht ka vetëm 6 pikë të tubuara dhe tejet pak gjasa për kualifikim në EURO2020.

FRANCA - SHQIPËRIA

Shqipëria në disavantazh pas pjesës së parë

7 September, 2019 @21:39

Pas 45 minutave lojë në “Stade de France”, rezultati në mes të Francës dhe Shqipërisë shënon 2-0 në favor të…

ANGLI - BULLGARIA

Anglia lehtësisht, kthen kryesimin

Foto: FA

7 September, 2019 @19:47

Për pak orë zgjati aventura e Kosovës në krye të Grupit A! Kjo për shkak që Anglia nuk lejoi befasi…

FRANCË - SHQIPËRI

Francë vs. Shqipëri, 11-shet startuese

7 September, 2019 @19:33

Me fillim nga ora 20:45, Shqipëria sonte luan si mysafire ndaj Francës në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020. FORMACIONET STARTUESE: …

KOSOVË - ÇEKI

Fitorja, pensionimi i parakohshëm e politika

7 September, 2019 @19:01

Fitore e dobët. 15 lojë pa humbje, dhe me gjasë ka ardhur fundi i kësaj. Anglia është shumë e fortë.…

KOSOVË - ÇEKI

BBC: Kosova mposht Çekinë, ngjitet mbi Anglinë

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @18:17

Për fitoren e shënuar sot nga Kosova ka shkruar edhe BBC, mediumi shumë i njohur anglez. BBC shkruan që Kosova,…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020