Të gjitha lajmet

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 September, 2018 @22:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht nga përfaqësuesja e Skocisë me rezultat 2-0.

Pjesa e parë kaloi me dominimin e skocezëve, të cilët edhe pse kishin më tepër posedim dhe më tepër raste për shënim, nuk e gjetën rrjetën, duke bërë që 45 minutëshi i parë të mbyllej pa gola.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Në pjesën e dytë, presioni i vendasve vazhdoi dhe kjo iu shpërblye atyre me 2 gola.

Me të filluar pjesa e dytë, një autogol i Xhimshitit ia dha epërsinë fillestare Skocisë, e më pas Steven Naismith shënoi për 2-0 në minutën e 68’, për ta mbyllur plotësisht dilemën sa i përket fituesit.

Kjo fitore bën që Skocia dhe Shqipëria të kenë nga 3 pikë, kurse Izraeli të ketë edhe më tutje 0, mirëpo përveç Shqipërisë, të dyja përfaqësueset tjera kanë zhvilluar nga vetëm 1 ndeshje, pasi që grupi i Shqipërisë përbëhet nga vetëm 3 skuadra.

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Të gjitha vazot dhe data e shortit

22 January, 2020 @11:52

Është përcaktuar data e shortit për edicionin 2020/2021 të Ligës së Kombeve. Grupet e edicionit të ri të Ligës së…

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Kur i mëson Kosova kundërshtarët?

22 January, 2020 @11:12

Pas edicionit të parë të Ligës së Kombeve, që doli të ishte tejet i suksesshëm për Kosovën, tashmë janë publikuar…

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020. …

FIFA RANKING

Kosova shënon rënie në renditjen mujore të FIFA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 November, 2019 @15:19

Dy humbjet e shënuara në nëntor, nga Çekia dhe Anglia dhe vetëm një gol i shënuar në këto dy ndeshje,…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve