Të gjitha lajmet

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 September, 2018 @22:41

Skocia
Shqipëria
Skocia 2 : 0 Shqipëria
Berat XHIMSHITI (AG) 47', Steven NAISMITH 67'

Hampden Park
Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht nga përfaqësuesja e Skocisë me rezultat 2-0. Pjesa e parë kaloi me dominimin e skocezëve, të cilët edhe pse kishin më tepër posedim dhe më tepër raste për shënim, nuk e gjetën rrjetën, duke bërë që 45 minutëshi i parë të mbyllej pa gola. GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE Në pjesën e dytë, presioni i vendasve vazhdoi dhe kjo iu shpërblye atyre me 2 gola. Me të filluar pjesa e dytë, një autogol i Xhimshitit ia dha epërsinë fillestare Skocisë, e më pas Steven Naismith shënoi për 2-0 në minutën e 68', për ta mbyllur plotësisht dilemën sa i përket fituesit. Kjo fitore bën që Skocia dhe Shqipëria të kenë nga 3 pikë, kurse Izraeli të ketë edhe më tutje 0, mirëpo përveç Shqipërisë, të dyja përfaqësueset tjera kanë zhvilluar nga vetëm 1 ndeshje, pasi që grupi i Shqipërisë përbëhet nga vetëm 3 skuadra.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 September, 2018 @19:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe Shqipërisë. SKOCIA: A.McGregor, O'Donnell, Robertson, Souttar, Mulgrew, Tierney, McGinn, McDonald, Naismith,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - Ishujt Faroe

10 September, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Ishujve Faroe. KOSOVA: Samir Ujkani, Mërgim Vojvoda, Fidan Aliti, Amir Rrahmani, Benjamin Kololli,…

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 September, 2018 @18:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar gjyqtarët që do t'i drejtojnë takimet e kësaj xhiroje.…

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 September, 2018 @14:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e rinovuar të Prishtinës, që tashmë quhet "Fadil Vokrri" ka…

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 September, 2018 @14:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese të UEFA-së. Sot, pas rezultateve të mira në ndeshjet…

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 September, 2018 @11:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë të Kombeve. Ndeshja e parë si mysafir…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Izrael vs. Shqipëri, gjyqtarët e ndeshjes

13 October, 2018 @22:26

Në kuadër të Ligës së Kombeve, Shqipëria të dielen do të jetë mysafire e Izraelit GRUPET DHE ORARI -…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Gjyqtarët për ndeshjen e Kosovës

13 October, 2018 @22:21

Me fillim nga ora 18:00, të dielen Kosova do të luajë si mysafire e Ishujve Faroe në kuadër të Ligës…

NGA ISHUJT FAROE

Mbahen stërvitjet e fundit para duelit

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:45

Djelmoshat e Kosovës të cilët po udhëheqin grupin kualifikues të Ligës D të Kombeve, kanë kryer stërvitjet e fundit para…

NGA KONFERENCA

“Do ta gjej përbërjen më të mirë”

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:31

Në konferencën për media para ndeshjes me Ishujt Faroe, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe futbollisti Herolind Shala u janë përgjigjur gazetarëve.…

ARMENIA - GJIBRALTARI

Gjibraltari shokon Armeninë, shkruan historinë

13 October, 2018 @20:22

Fitorja e parë në histori të vendit në gara zyrtare. Gjibraltari ka arritur fitoren historike duke shënuar fitore si mysafir…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve