Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUNDI

Shqipëria edhe matematikisht humb gjasat

Shqipëria edhe matematikisht humb gjasat


22 June, 2016 @20:03

Aventura e kombëtares shqiptare në Kampionatin Europian ka përfunduar me kaq.

Kuqezinjtë edhe matematikisht i kanë humbur gjasat për të kaluar fazën grupore, pas barazimit 3-3 të Hungarisë me Portugalinë.

Ky rezultat ia siguroi kualifikimin Portugalisë, para Shqipërisë, si njëra prej katër skuadrave më të mira nga pozitat e treta nëpër grupe.


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja