Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CR7

Ronaldo me rekord në Europian

Ronaldo me rekord në Europian


22 June, 2016 @19:34

Cristiano Ronaldo ka hyrë në histori të kampionateve europiane.

Portugezi me golin e shënuar në ndeshjen e sotme ndaj Hungarisë, është bërë futbollisti i parë në histori që ka shënuar në katër Europiane të ndryshme.

Ronaldo më parë ka qenë golashënues edhe në EURO 2004, 2008, 2012 dhe së fundi në EURO 2016.


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016