Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DITARI NR 12 @ EURO2016

Shpresa e fundit

Foto: FSHF

Shpresa e fundit


Shkruan: Luan MORINA

22 June, 2016 @15:17

B-ja

Kroacia mund të ketë gjithë problemet me federatë dhe futbollin në përgjithësi, por një gjë është e sigurt. Këta futbollistë janë atdhedashës dhe patriotë më shumë se të gjithë në atë grup. Të mposhtësh Spanjën me ekipin B është goxha sukses. Perisic nuk mund të ndalej, ngjashëm edhe Pjaca, derisa ndryshimet në mbrojtje kanë qenë më të mençurat me Vrsaljkon në të majtë dhe Jedvaj në qendër. Dhe qershia mbi tortë – Kalinic në vend të Mandzukic.

p

Kroatët kanë ekip dhe po arrijnë të ofrojnë lojë të mirë. Do të fitonin edhe Çekinë po të kishin më shumë përqendrim dhe një plan rezervë pas largimit të Modric. Tashti janë në anën e lehtë të shortit dhe mund të arrijnë deri në gjysmëfinale pa problem.

ROTACIONI

Në anën tjetër plani i Del Bosques për tri ndeshje pa asnjë ndryshim në formacionin startues dështuan. Nuk janë spanjollët aq të përkryer. Nuk janë ekip kampioni edhe pse bëjnë një lojë të tillë. E vërtetë që në fazën preliminare ka më shumë ditë pushimi dhe kohë për tu rikuperuar, por megjithatë ka hapësirë dhe emra që mund të startojnë për këtë Spanjë.

m

Thjesht Spanja i ka tri kombëtare në dispozicion që janë më të mira se shumica e kombëtareve prezente në këtë kampionat. Edhe Islanda e Hungaria po bëjnë rotacion, për Zotin!

PRISHËN PUNË

Turqia kurrë nuk ka qenë më e dobët. Fitorja e mbrëmshme kurrë nuk ka qenë më jobindëse nga turqit. Por, çekët dështuan plotësisht. Ka nevojë për një rivitalizim të kësaj kombëtareje, pensionim të shumë vetave.

b

STERILËT

Dëshpërues ishin edhe gjermanët. Shumë më të mirë ishin me Gomezin në sulm dhe Draxlerin jashtë. Kimmich në krahun e majtë ishte budallallëk, e pa një të tillë Low nuk mund të nis ndeshjen. Gjithë ato shanse të humbura pos që na dëmtuan neve do të dëmtojnë edhe gjermanët në rrethin e dytë. Jo të gjithë janë steril në sulm sikur Irlanda Veriore.

g

Polonia po luan mirë, por nuk po është bindëse. Ngjashëm kundër Ukrainës, shanse e posedim, por pak gola. Pak shanse reale. Ukrainasit ishin të mirë. Por, edhe ata duhet të bëjnë një rinim të një pjese të ekipit. Rotan e Tymoschuk është koha të pensionohen.

SHPRESA E FUNDIT

Portugalia të humb, Belgjika e Italia të fitojnë. Shqipëria kështu, shkon tutje.


INIESTA

Do e shutoja unë penalltinë

UEFA Euro 2016

Do e shutoja unë penalltinë

22/06/16 @ 14:47

DËNIMI

FSHF gjobitet nga UEFA

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

FSHF gjobitet nga UEFA

22/06/16 @ 12:51

TE PRISHTINA

Lirohen 9 futbollistë, u skadojnë kontratat

FFK Superliga/Transfere

Lirohen 9 futbollistë, u skadojnë kontratat

22/06/16 @ 12:43

MEDIA TIRANASE

Ajeti bashkëlojtar me Memushajn?!

Kombëtarja/Serie A/Transfere

Ajeti bashkëlojtar me Memushajn?!

22/06/16 @ 12:28

NË KRYEQYTET

Dy talentë, promovohen te Prishtina

FFK Superliga/Transfere

Dy talentë, promovohen te Prishtina

22/06/16 @ 12:19

AFATI I FUNDIT

Buletini 13: Dita e fundit e shpresës

UEFA Euro 2016/Bulletin

Buletini 13: Dita e fundit e shpresës

22/06/16 @ 10:25

IVAN PERISIC

Mos na nënçmoni

UEFA Euro 2016

Mos na nënçmoni

22/06/16 @ 09:42

LEO MESSI

Theu rekordin e Batistutës

Copa America

Theu rekordin e Batistutës

22/06/16 @ 09:19

GAUCHOS

Rafal argjentinas për finale

Copa America

Rafal argjentinas për finale

22/06/16 @ 08:53

TE KAMPIONI

Nga Trepça’89 te Skënderbeu

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Nga Trepça’89 te Skënderbeu

22/06/16 @ 08:34

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016