Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - ISLANDA

Shqipëria mposht Islandën, mbetet në lojë për kualifikim

Shqipëria mposht Islandën, mbetet në lojë për kualifikim

10 September, 2019 @22:37

Në ndeshjen e luajtur sonte në “Elbasan Arena”, Shqipëria arriti që ta mposhtë me rezultat 4-2 Islandën, për të mbetur në lojë për kualifikim në EURO2020.

Pjesa e parë u mbyll me vetëm një gol të shënuar. Ishte Kastriot Dermaku ai që e gjeti rrjetën në minutën e 32’, për ta dërguar Shqipërinë në pushim me epërsi minimale.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Me të filluar pjesa e dytë vendasit barazuan përmes Sigurdsson (47’), lojtarit kryesor të skuadrës, mirëpo reagimi i Shqipërisë ishte shumë i shpejt. Ishte Elseid Hysaj ai që shënoi për 2-1 në minutën e 52’, ndërkohë që edhe islandezët reaguan shpejt, duke shënuar me Sigthorssonin në minutën e 58’, që doli të ishte edhe goli i fundit i tyre në këtë takim.

Shqipëria në vazhdim të ndeshjes e mori kontrollin në dorë, duke shënuar me Odise Roshin 79’ e Sokol Cikalleshin 83’, për ta mbyllur ndeshjen me fitore 4-2.

Kjo fitore e mban në lojë Shqipërinë për kualifikim, kurse Islanda bën një hap prapa, sidomos pas fitores së Turqisë në Moldavi sonte.

SHQIPËRIA - ISLANDA

Pjesa e parë, Shqipëria udhëheq

10 September, 2019 @21:39

Me një gol të Kastriot Dermakut, Shqipëria pjesën e parë ndaj Islandës e mbyll me epërsi 1-0. Të drejtuarit nga…

ANGLIA - KOSOVA

Fillim i mirë, para shpërthimit anglez

10 September, 2019 @21:33

Një fillim i ëndrrave për Kosovën, me Valon Berishën që shënoi për 0-1 pas vetëm 35 sekondave lojë, mirëpo reagimi…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Shqipëria vs. Islanda, 11-shet startuese

10 September, 2019 @19:38

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Islandës, të cilat sonte takohen në Elbasan në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020. …

ANGLIA - KOSOVA

Anglia vs. Kosova, 11-shet startuese

10 September, 2019 @19:32

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Anglisë dhe Kosovës, të cialt sonte ndeshen në kuadër të kualifkimeve drejt…

MEDIA TALK

Spurs me skautë për Muriqin në ndeshje

TOSPORTI/ Arian Paçarizi

9 September, 2019 @23:56

Në këndin e lojtarëve që mund të ndërrojnë ambient, te BBC Sport ka qëndruar edhe një informacion, që bën të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020