Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RANKING - QERSHOR 2022

Shqipëria - nuk lëviz nga vendi

Shqipëria - nuk lëviz nga vendi


23 June, 2022 @11:24

Shqipëria nuk ka lëviz nga pozita e saj në renditjen e përgjithshme të kombëtareve të futbollit, që e shpallë FIFA.

Kuqezinjtë, kanë regjistruar një barazim dhe një humbje në ndeshjet zyrtare të qershorit, kurse kanë pasur edhe një barazim tjetër në miqësore - për të mbetur në pozitën e 66 të renditjes mujore të FIFA-së, ku kanë qenë edhe në fund të muajit mars 2022.

Shqipëria barazoi me Islandën jashtë 1-1, humbi nga Izraeli në shtëpi 1-2, ndërsa barazoi me Estoninë pa gola 0-0 në shtëpi në fund.


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria