Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA

Shqipëria para ndeshjeve vendimtare, formacioni i mundshëm

Shqipëria para ndeshjeve vendimtare, formacioni i mundshëm


14 November, 2020 @10:35

Pas fitores në miqësoren ndaj Kosovës, Shqipëria këtë muaj i luan dy ndeshje në kuadër të Ligës së Kombeve.

Më 15 nëntor Shqipëria fillimisht luan ndaj Kazakistanit, e më pas më 18 nëntor ndaj Bjellorusisë. Të dyja takimet luhen në Shqipëri.

TABELAT E GRUPEVE - LIGA E KOMBEVE

Duke pasur gjasa reale për fitore dhe për të kaluar në Ligën B sezonin e ardhshëm të Ligës së Kombeve, kryetrajneri Reja pritet që këto ndeshje t’i luajë pa shumë ndryshime nga formacioni bazë.

Në portë i sigurtë pritet të jetë Etrit Berisha, kurse para tij 3 qendërmbrojtës: Berat Gjimshiti, Ardian Ismajli dhe Frederic Veseli.

Në krahët e mesfushës (dhe mbrojtjes në 3-5-2) pritet të jenë Hysaj dhe Doka, kurse në qendër të mesfushës Gjasula, Memushaj dhe Abrashi.

Sa i përket sulmit, aty pritet të startojnë CIkalleshi dhe Uzuni.

FORMACIONI (3-5-2): Berisha; Ismajli, Gjimshiti, Veseli; Hysaj, Memushaj, Abrashi, Gjasula, Doka; Cikalleshi, Uzuni.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 19:28

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Reja: Fitore me dy fytyra

18/11/20 @ 19:14


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve