Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUALIFIKUESE

Shqipëria U19 rikthehet ndaj Serbisë për të fituar pikën

Shqipëria U19 rikthehet ndaj Serbisë për të fituar pikën


13 November, 2021 @16:54

Në një ndeshje që dukej e fituar nga Serbia U19 në Elbasan Arena, Shqipëria U19 e Armando Cungut ka arritur të rikthehet në lojë duke shënuar dy herë kah fundi i ndeshjes, bile pati edhe rast për të fituar ndeshjen.

Të rinjtë kuqezi nuk janë dorëzuar përkundër epërsisë serbe të arritur me golat e Nikola Mituljikic (42) dhe Jovan Mituljikic (77) 2-0.

Ka qenë Henrik Nerguti (84) që ka kthyer djelmoshat e Cungut në lojë me golin e tij, ndërsa zëvendësuesi Cristian Shpendi ka barazuar 2-2 (88).

Me këtë barazim, Shqipëria U19 ka fituar pikën e parë në grupin kualifikues, pas humbjes nga Franca U19 në ndeshjen e parë.

TABELA AKTUALE: GRUPI 7

1. Franca 6p
2. Serbia 4p
3. Shqipëria 1p
4. Maqedonia V. 0p.


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria