Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KALKULIME

Si kualifikohet Shqipëria?

Si kualifikohet Shqipëria?


20 June, 2016 @0:13

Pas fitores së Shqipërisë ndaj Rumanisë dhe sigurimit të vendit të tretë në Grupin A, gjasat për kualifikim në 1/8 e finales janë reale, mirëpo kjo varet nga rezultatet në grupet tjera në ditët në vijim, pasi që vetëm 4 nga 6 vendet e treta kalojnë në fazën tjetër.

Le të shohim se çka duhet të ndodhë në ndeshjet tjera që Shqipëria të jetë njëri nga 4 vendet e treta më të mira dhe të kualifikohet:

1. Grupi B: Rusia nuk duhet ta fitojë takimin ndaj Uellsit dhe Anglia duhet ta mposhtë Sllovakinë me minimum 3 gola epërsi.
2. Grupi C: Ukraina nuk duhet të fitojë me minimum 3 gola dhe Gjermania duhet ta mposhtë Irlandën Veriore me 4 diferencë.
3. Grupi D: Turqia të barazojë me Çekinë ose të fitojë me vetëm 1 gol diferencë.
4. Grupi E: Belgjika dhe Italia të mos pësojnë humbje në ndeshjet e tyre.
5. Grupi F: Hungaria ta mposhtë Portugalinë dhe Islanda të mos mposhtet nga Austria

Gjasat më reale që vendet e treta të jenë me pikë/golaverazh më të dobët se Shqipëria janë nga Grupet D dhe E.


 

 


DE BIASI

Dhuratë për lojtarët

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Dhuratë për lojtarët

19/06/16 @ 23:39

MAVRAJ

Fitore 10 milionëshe

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Fitore 10 milionëshe

19/06/16 @ 23:19

SADIKU

Flet golashënuesi historik

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Flet golashënuesi historik

19/06/16 @ 23:04

GRUPI A

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

UEFA Euro 2016

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

19/06/16 @ 22:56

GRUPI A

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

19/06/16 @ 22:52

EURO2016

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

19/06/16 @ 19:16

3 VOTAT E SELEKTORIT

Votat e Edoardo Reja për FIFA Lojtarin më të mirë

Shqipëria/International

Votat e Edoardo Reja për FIFA Lojtarin më të mirë

18/01/22 @ 11:55

MIQËSORE

Zyrtarizohet miqësorja e dytë e Shqipërisë

Shqipëria

Zyrtarizohet miqësorja e dytë e Shqipërisë

11/01/22 @ 13:48

MIQËSORJA

Shqipëria “siguron” marsin me ish-kampionët e botës dhe Evropës

FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria/La Liga

Shqipëria “siguron” marsin me ish-kampionët e botës dhe Evropës

29/12/21 @ 15:37

SHQIPËRI

Edhe dy fusha pritet të marrin pamje të re

FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria

Edhe dy fusha pritet të marrin pamje të re

24/12/21 @ 15:24

DEKLARATA PAS SHORTIT

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

Liga e Kombeve/Shqipëria

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

20/12/21 @ 14:39

SHQIPËRIA

Liga e Kombeve 2022/23 - Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

Liga e Kombeve/Shqipëria

Liga e Kombeve 2022/23 - Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

18/12/21 @ 09:51

DEKLARATA E SELEKTORIT

Reja: Objektivi i parë, të mos dalim të fundit!

Liga e Kombeve/Shqipëria

Reja: Objektivi i parë, të mos dalim të fundit!

16/12/21 @ 22:47

KOSOVA (F) - SHQIPËRIA (F)

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

Shqipëria/Kosova/International

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

30/11/21 @ 18:48

TALENTI: ARBËR BYTYQI

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

17/11/21 @ 20:48

WIL 1900

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

17/11/21 @ 11:51


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria