Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

YLLI - DRITA

Sirko debuton me triple-double, Ylli lehtë ndaj Dritës

Sirko debuton me triple-double, Ylli lehtë ndaj Dritës


1 December, 2021 @18:49

Kampioni aktual i Superligës, Ylli, e mposhti me lehtësi Dritën.

Ylli triumfoi kundër Dritës me rezultat 111-74 dhe për herë të dytë në këtë stinor shënoi mbi 100 pikë në një ndeshje. Pikërisht për herë të parë Ylli kishte shënuar mbi 100 pikë kundër Dritës në xhiron e pestë.

Në këtë ndeshje debutoi për Yllin ish-lojtari i Pejës, Henrik Sirko. Ai shkëlqeu në debutimin e tij me triple-double prej 24 pikëve, 15 kërcimeve, e 11 asistimeve, derisa u ndihmua edhe nga Erjon Kastrati me 22 pikë, 8 asistime e 5 kërcime dhe Gëzim Morina me double-double prej 14 pikëve e 12 kërcimeve.

Te Drita u veçuan Marcus Mayers me 24 pikë, Isaiah Johson me 21 pikë dhe Laurant Ibrahimi me 11 pikë.

TABELA AKTUALE

Ylli me dy ndeshje më shumë ngritet në krye të Superligës me 9 fitore e 4 humbje, kurse Drita nuk njoftua me fitore as në ndeshjen e 12.


YLLI - DRITA

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

01/12/21 @ 18:20

YLLI - DRITA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

01/12/21 @ 17:48

YLLI - DRITA

Ç1: Sirko po shkëlqen, Ylli me epërsi dyshifrore

FBK Superliga

Ç1: Sirko po shkëlqen, Ylli me epërsi dyshifrore

01/12/21 @ 17:24

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Drita

FBK Superliga

Pesëshet e para: Ylli - Drita

01/12/21 @ 16:55

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi ka larguar edhe një basketbolliste nga skuadra

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi ka larguar edhe një basketbolliste nga skuadra

30/11/21 @ 17:01

RIKTHEHET SUPERLIGA

Pas ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet Superliga

FBK Superliga

Pas ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet Superliga

30/11/21 @ 14:49

DUELET E JAVËS

Derbi kosovar në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Derbi kosovar në Ligën Unike

30/11/21 @ 11:41

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Çereku i dytë vendimtar, Penza përsëri triumfon në derbi

FBK Liga e Femrave

Çereku i dytë vendimtar, Penza përsëri triumfon në derbi

29/11/21 @ 21:44

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Ylli - Drita

FBK Superliga

Highlights: Ylli - Drita

01/12/21 @ 20:17

RAHOVECI - PRISHTINA

Ngritet epërsia në Mizahir Isma

FBK Superliga

Ngritet epërsia në Mizahir Isma

01/12/21 @ 19:55

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave (Rahoveci-Prishtina)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave (Rahoveci-Prishtina)

01/12/21 @ 19:29

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

01/12/21 @ 19:00

YLLI - DRITA

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: 93 pikë nga Ylli, edhe 10 minuta larg fitores

01/12/21 @ 18:20

YLLI - DRITA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Drita

01/12/21 @ 17:48

YLLI - DRITA

Ç1: Sirko po shkëlqen, Ylli me epërsi dyshifrore

FBK Superliga

Ç1: Sirko po shkëlqen, Ylli me epërsi dyshifrore

01/12/21 @ 17:24

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Drita

FBK Superliga

Pesëshet e para: Ylli - Drita

01/12/21 @ 16:55

RIKTHEHET SUPERLIGA

Pas ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet Superliga

FBK Superliga

Pas ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet Superliga

30/11/21 @ 14:49

DARDAN BERISHA

“Pa tifozë s’do të ishte kjo energji”

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

“Pa tifozë s’do të ishte kjo energji”

29/11/21 @ 12:17


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga