Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA

S’ka vendim në Premier League!

S’ka vendim në Premier League!

1 May, 2020 @18:27

Të gjitha datat e përfolura do të përfolen ende, pasi që nga takimi mes klubeve të Premier Ligës nuk është marë asnjë vendim i prerë për vazhdim të stinorit 2019/20.

Po, dëshira ekziston, por shëndeti i lojtarëve, trajnerëve, menaxherëve, stafit të klubeve dhe komunitetit futbollistik mbetet primar, është thënë në komunikatën e lëshuar nga Premier League, pas takimit të sotëm.

“Asnjë vendim nuk është marë sot derisa klubet shprehën mendimet e tyre për mbarëvajtjen e garave dhe projektin që u quajt “Project Restart”. Të gjithë janë pajtuar që Shoqata e Lojtarëve, Shoqata e Trajnerëve, lojtarët dhe trajnerët janë kyq në këtë proces dhe do të konsultohen për gjithçka. Klubet kanë konfirmuar dëshirën për të çuar stinorin deri në fund, duke mbajtur integritetin e garave dhe kanë mirëpritur ndihmën e dhënë nga qeveria,” është thënë ndër të tjera në komunikatë.

CITY 4-0 PALACE

City i afrohet kreut

Foto: premierleague.com

17 January, 2021 @22:15

Me fitore të thellë ndaj Crystal Palace-it, Manchester City ka vazhduar ngritjen dhe tashmë është vetëm 2 pikë larg kreut.…

E FUNDIT

Fenerbahçe: Mesut Ozil po vjen në Stamboll

Fotot: Fenerbahçe/fb

17 January, 2021 @20:06

Para pak çastesh, klubi i Fenerbahçes ka bërë të ditur se Mesut Ozil është duke ardhurn në Stamboll për të…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Barazim, United vazhdon të jetë në krye

Foto: premierleague.com

17 January, 2021 @19:56

Manchester United ka mbetur në krye të Premier Ligës duke barazuar pa gola në Anfield Road ndaj kampionit aktual, Liverpool.…

MESUT OZIL TE FENERBAHÇE

Nesër zyrtarizohet

Foto: B/R

17 January, 2021 @17:52

Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, është përshendetur me tifozët e klubit, ka ndërruar ngjyrat e logos së profilit të tij…

SHEFFIELD UTD - TOTTENHAM

Tottenham mposht në udhëtim Sheffield Unitedin

17 January, 2021 @16:39

Skuadra e Tottenham ka fituar ndeshjen e sotme kundër Sheffield United me rezultat 1-3. Loja nisi mirë për lojtarët e…

Të gjitha lajmet nga Premier League