Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA

S’ka vendim në Premier League!

S’ka vendim në Premier League!

1 May, 2020 @18:27

Të gjitha datat e përfolura do të përfolen ende, pasi që nga takimi mes klubeve të Premier Ligës nuk është marë asnjë vendim i prerë për vazhdim të stinorit 2019/20.

Po, dëshira ekziston, por shëndeti i lojtarëve, trajnerëve, menaxherëve, stafit të klubeve dhe komunitetit futbollistik mbetet primar, është thënë në komunikatën e lëshuar nga Premier League, pas takimit të sotëm.

“Asnjë vendim nuk është marë sot derisa klubet shprehën mendimet e tyre për mbarëvajtjen e garave dhe projektin që u quajt “Project Restart”. Të gjithë janë pajtuar që Shoqata e Lojtarëve, Shoqata e Trajnerëve, lojtarët dhe trajnerët janë kyq në këtë proces dhe do të konsultohen për gjithçka. Klubet kanë konfirmuar dëshirën për të çuar stinorin deri në fund, duke mbajtur integritetin e garave dhe kanë mirëpritur ndihmën e dhënë nga qeveria,” është thënë ndër të tjera në komunikatë.

RAUL JIMENEZ

Hap derën për Barcelonën ose Realin

1 May, 2020 @18:17

Sulmuesi i Wolverhapmton Wanderers, Raul Jimenez, nuk ka mohuar se dëshiron të jetë në të ardhmen lojtar i Barcelonës ose…

STAMFORD BRIDGE

Chelsea thërret lojtarët

30 April, 2020 @23:33

Skuadra e Chelseat ka kërkuar nga lojtarët e saj të huaj që të kthehen në Angli më së largu deri…

MEDIA TALK

Sir Alex ka vetëm një emër në 11-shen e ëndrrave të Man Unitedit

30 April, 2020 @1:40

Trajnerit legjendar të Manchester Unitedit Sir Alex Ferguson, i është kërkuar të krijojë 11-shen e ëndrrave nga të gjithë lojtarët…

SPURS

Mourinho në ndihmë komunitetit

30 April, 2020 @1:09

Trajneri i Tottenham Hotspurit Jose Mourinho është parë sot duke ndihmuar komunitetin që ka nevojë për ndihmë në raste pandemie.…

THE HORNETS

Arsenali interesohet, Watford e zyrtarizon

29 April, 2020 @23:55

Mediat e përfolnin si një lojtar për të cilin është i interesuar Arsenali dhe po e ndjek. Por sot ai…

Të gjitha lajmet nga Premier League