Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI - FERONIKELI

Skuadrat e barazimeve, barazojnë

Foto: KF Feronikeli

Skuadrat e barazimeve, barazojnë


31 October, 2020 @15:30

Dy skuadrat që kishin më së shumti barazime në Superligën e Kosovës deri më sot, nga 4 secila, kanë barazuar edhe në takimin e luajtur mes tyre, për ta çuar numrin e tyre të barazimeve në 5 për secilën.

Bëhet fjalë për Gjilanin e Feronikelin, që ndeshjen e luajtur mes tyre sot në Gjilan e mbyllën 0-0.

TABELA AKTUALE

Përkundër rasteve për shënim në të dy anët e fushës, dy skuadrat e drejtuara nga trajnerë nga Shqipëria, Gentian Mezani në njërën anë e Klodian Duro në anën tjetrën, u detyruan të pajtohen me nga një pikë.

Ky barazim ia ndalë Gjilanit hapin në luftën për titullin kampion, kurse Feronikeli momentalisht veten e sheh pranë zonës së barazhit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga