Të gjitha lajmet

LIGA C3: SLLOVENIA 1-0 MOLDAVIA

Sllovenët dalin në krye

Foto: NZS

Sllovenët dalin në krye


6 September, 2020 @20:01

Pas barazimit shterp ndaj Greqisë në përballjen e parë të Grupit 3 të Ligës C të Kombeve 0-0, Sllovenia ka arritur që të shënojë fitore minimale ndaj Moldavisë në Stozice të Ljubljanës për të marrë primatin e grupit.

Slovenia xi

Ekipi i drejtuar nga legjenda e futbollit të atjeshëm Matjaz Kek, ka arritur të shënojë fitore pas një goditjeje të Petar Stojanovicit, që u dëbua nga portieri moldav Alexei Koselev, e topit të dëbuar nga afërsia në vend të duhur u gjind krahu Damjan Bohar që shënoi për 1-0 (28’).

TABELA AKTUALE

Goli qe i mjaftueshëm për sllovenët për të çuar ndeshjen qetë deri në fund dhe të marrin tre pikët e para në grup, duke shënuar edhe golin e parë për ta në grup - që doli të jetë i fitores.

Slovenia

Me këtë fitore, Sllovenia del e para në grup, para duelit të radhës ndaj Kosovës që luhet më 11 tetor në Prishtinë.


GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

NDËRKOMBËTARE

Pas eliminimit nga Kosova, Molldavia emëron selektorin e ri

Liga e Kombeve/Transfere

Pas eliminimit nga Kosova, Molldavia emëron selektorin e ri

12/02/21 @ 23:43

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

Evropiani/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Evropiani/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve