Të gjitha lajmet

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 October, 2017 @19:59

Sllovenia
Skocia
Sllovenia 2 : 2 Skocia
R.Bezjak 52' 72' L.Griffiths 32', R.Snodgrass 88'

Stadion Stožice (Ljubljana)

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar në takimin ndaj Sllovenisë dhe kështu e ka humbur vendin e dytë të Grupit F.

Takimi i luajtur sonte në Ljublanë u mbyll 2-2, ndërsa fitorja e Sllovakisë ndaj Maltës bën që sllovakët ta marrin vendin e dytë, vend i cili i mundëson Sllovakisë që të luftojë për një vend në Botëror përmes fazës play-off, gjithmonë nëse kjo përfaqësuese arrin të futet në listën e 8 vendeve të dyta më të mira nga 9 vendet e dyta të grupeve sa janë gjithsej.

GRUPET DREJT BOTËRORIT TË RUSISË

Në takimin tjetër të grupit, Anglia lidere fitoi 0-1 në takimin ndaj Lituanisë.GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 October, 2017 @19:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj Malit të Zi, Polonia e ka siguruar plasmanin…

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 October, 2017 @17:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në vendin e dytë nuk e ka shfrytëzuar skuadra e Vushtrrisë. …

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 October, 2017 @17:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë shënuar fitore, KEK-u ka dalë fitues i shumëfishtë…

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 October, 2017 @17:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur sot konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Italisë. Ai…

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 October, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit gjatë muajit tetor do të udhëtojë në…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018