Të gjitha lajmet

REAL SOCIEDAD 2-0 GRANADA

Sociedad rikthehet në krye

Festa pas golit te Real Sociedad sot/ Foto: RealSociedad/tw

Sociedad rikthehet në krye

8 November, 2020 @21:24

Drejtuar nga Imanol Alguacil, Real Sociedad ka mposhtur sot Granadën 2-0 [Monreal 22, Oyarzabal 27p] në San Sebastian për të kapur tri pikët e reja dhe për t’iu rikhtyer kreut në La Liga.

Golat e shënuar në pjesë të parë mjaftuan për fitore për baskët, ndërsa te mysafirët ku u transferua mesfushori i Kosovës U21, Eris Abedini, nuk pati mundësi për rikthim.

Përndryshe Abedini qëndroi përgjatë 90min në bankën rezervë të Granadës, që drejtohet nga trajneri Diego Martinez.

Derisa Real Sociedad udhëheq La Ligën me 20 pikë nga 9 ndeshje të zhvilluara, Granada është e pesta me 14 pikë nga 8 ndeshje të zhvilluara.

KOMUNIKATA E BARCELONËS

Ansu Fati në operim

Momenti pasi që Ansu Fati pësoi lëndim në përballjen e djeshme/ Foto: FCBarcelona/fb

8 November, 2020 @19:09

Sulmuesi i ri dhe i talentuar i Barcelonës, Ansu Fati, do të duhet të hyjë në operim pas lëdnimit në…

ATLETICO MADRID 4-0 CADIZ

Felix e Suarez bëjnë Atleticon lider me një ndeshje më pak

7 November, 2020 @23:08

Performancë brilante e portugezit të ri Joao Felix dhe gol nga ish-lojtari i Barcelonës Luis Suarez, në fitoren e sontme…

CORONAVIRUS

Hazard e Casemiro pozitiv në COVID-19

7 November, 2020 @20:34

Dyshja e 11-shes së parë të Real Madridit, Eden Hazard dhe Casemiro, janë testuar pozitiv në COVID-19 ka bërë të…

BARCELONA 1-3 REAL MADRID

Real Madrid lider, fiton El Clasicon në pjesë të dytë

Foto: LaLiga/fb

24 October, 2020 @17:59

Real Madridi ka shënuar fitoren e madhe në El Clasico, duke e mposhtur Barcelonën 1-3 [Fati 8 - Valverde…

GIRONA

Arijanet Muric lëndohet

20 October, 2020 @16:15

Portieri i Kosovës, Arijanet Muric, që shkëlqeu në ndeshjen e fundit të reprezentacionit ndaj Greqisë, duke qenë shpëtimtar për të…

Të gjitha lajmet nga La Liga