Të gjitha lajmet

DUELI I SOTËM

Sonte dueli i parë si vendas, Kosova-Kroacia

Foto: F. Kurtaj Photography Facebook

Sonte dueli i parë si vendas, Kosova-Kroacia

6 October, 2016 @11:58

Kosova
Kroacia
Kosova : Kroacia

6 TETOR 2016. ORA 20e45. "LORO BORIÇI", SHKODËR.
Nën mbikqyrjen e referit spanjoll David Fernandez Borbalan, futbollistët e Kosovës për herë të parë do të dalin si vendas në një ndeshje kualifikuese për Botëror. Përballë, Kroacia, e 14-ta në botë sipas renditjes së fundit të FIFA-së, me potencial edhe për më shumë. E mira, që 4 nga lojtarët kryesorë të skuadrës nuk luajnë sot (Modric, Rakitic, Pjaca e Lovren). Raul Cabanero e Roberto Alonso janë referë anësor në Loro Boriçi sonte, ndërsa Carlos Gomez është i katërti. Loro Boriçi është i stërmbushur sonte, ndërsa rreziku i vetëm vjen nga tribuna kundërshtare ku kroatët frikësohen nga ultrasit e tyre, që mund të ndërprerjnë ndeshjen. TABELA AKTUALE Mbi 15 mijë bileta të shitura anembanë Kosovës për duelin e parë si vendas, në Shkodër. Selektori Albert Bunjaku ka thënë se ekipi është i gatshëm për gjithçka, ndërsa mungesa e rëndësishme si ajo e Enis Alushit, do të mbulohet. Kroatët kërkojnë fitore, natyrisht. Kosova është e 168-ta në FIFA dhe një Kroaci e fuqishme çdo rezultat tjetër do ta konsideronte dështim. Ante Cacic, selektori i tyre i kritikuar për shkak se luan me një sulmues të vetëm, do të luaj sonte me dy, duke e ditur se Kosova është jo e mirë në mbrojtje. Bunjaku në anën tjetër, por edhe lojtarët e Kosovës e kanë të qartë konceptin para duelit. Presim Kroacinë, nëse na ipet rasti shpërthejmë drejt zonës së tyre për të shënuar. Legjendat e të dyja palëve kanë qenë në shumë media këto ditë. Në njërën anë Kujtim Shala dhe Ardian Kozniku, në anën tjetër Ciro Blazevic. Shala e Kozniku kanë thënë se do të jenë neutral sa i përket ndeshjes, pa anime. E Blazevic ka thënë shkurt, 1-1. Hashtag zyrtar i ndeshjes është #KOSCRO

ANKETA KROATE

Publiku nuk e do Mandzukicin

6 October, 2016 @1:08

Në një anketë të Jutarnji List për zgjedhjen e lojtarëve të reprezentacionit në duel ndaj Kosovës, me formacion 4-4-2, sulmuesi…

SIGURIA

UEFA gjobit Shkëndinë

6 October, 2016 @0:50

Komisioni Diciplinorë i UEFA-së ka vendosur gjobë në vlerë prej 15 000 eurove për KF Shkëndija, për shkak të sjelljes…

ZBARDHET FORMACIONI

Kroacia 4-4-2 ndaj Kosovës

REUTERS/Arkiv

6 October, 2016 @0:45

Selektori kroat, Ante Cacic, si duket ka vendosur për lojtarët që do të shfaqen nesër në 11-shen e parë të…

MEDIA

70 mijë tifozë do të vinin po të kishte vend në stadium

6 October, 2016 @0:35

Ish-futbollisti i Kroacisë, Ardian Kozniku, në një prononcim të tijin për Indexin kroat ka thënë se po të kishte vend…

KOLUMNE

Fansat e Livescore

Foto: Fatlum Kurtaj Photography/ Facebook

5 October, 2016 @23:19

Pas vendimit për largimin nga Serie A për shkak të manipulimeve në rezultate, Juventusi ishte dashur t'i shiste lojtarët më…

PARA NDESHJES

Arbër Zeneli: Shpresojmë në rezultat pozitiv

Arbër Zeneli pas/ Foto: F. Kurtaj/ A. Zeneli Facebook

5 October, 2016 @22:38

Mesfushori që posa mori lejen për të qenë pjesë e përfaqësueses së Kosovës dhe ndoshta mund të debutojë nesër, Arbër…

KOMUNIKATË E POLICISË

Masa të rrepta sigurie në Shkodër, para ndeshjes Kosova-Kroacia

5 October, 2016 @23:09

Policia e Shkodrës ka lëshuar njoftim për sportdashësit para ndeshjes së nesërme Kosova-Kroacia duke kërkuar mirëkuptim nga të qytetarët e…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018