Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIQËSORJA E RADHËS

Sonte, Suedia-Shqipëria

Foto: FSHF

Sonte, Suedia-Shqipëria


Teksti: FSHF

25 March, 2024 @11:29

Pas përfundimit të konferencës zyrtare për media të trajnerit Silvinho dhe mesfushorit Ylber Ramadani mbrëmë, skuadra zbriti në fushën e lojës dhe kreu seancën stërvitore në stadiumin “Friends Arena”, duke mbyllur kështu edhe përgatitjet për duelin miqësor ndaj Suedisë.

Kuqezinjtë nën drejtimin e trajnerit Sylvinjo dhe stafit teknik u stërvitën për më shumë se një orë në stadiumin e ndeshjes.

Skuadra ka punuar më shumë me topin, pa ngarkesa fizike dhe gjendja e lojtarëve është e mirë. I gjithë fokusi është vetëm te sfida e dytë miqësore e marsit ndaj Suedisë.

Takimi Suedi–Shqipëri do të luhet më 25 mars ora 19:00 në stadiumin “Friends Arena”. Suedia në miqësoren e këtij muaji u mposht nga Portugalia me rezultat 5-2, ndërsa Shqipëria u mposht 3-0 ndaj Kilit.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani