Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - DRITA

Stullqaku vendos, Drita ‘bie’ në kryeqytet

Stullqaku vendos, Drita ‘bie’ në kryeqytet

3 November, 2019 @14:59

Me një gol të Torviol Stullqakut në minutën e 75’ të ndeshjes, Flamurtari ka arritur ta fitojë me rezultat minimal 1-0 duelin ndaj Dritës në kryeqytet.

Një shtyllë e Erion Vucajt në minutën e dytë, dy-tri gjuajtje të Xhevdet Shabanit e një gol i anuluar i Bujar Shabanit (82’) ishin disa prej rasteve të Dritës sot, mirëpo më klinike u tregua skuadra kryeqytetase, e cila arriti ta gjejë golin dhe ta mbyllë ndeshjen me fitore.

TABELA AKTUALE

Humbja e pësuar sot bën që Drita ta bëjë një hap prapa në luftën për titull, kurse Flamurtari vazhdon të shpresojë në shpëtim.

Xhiron që vjen, Flamurtari i shkon Ferizajit, kurse Drita e pret Dukagjinin në Gjilan.

GJILAN - FERIZAJ

Tregolësh i Fiton Hajdarit, Gjilani bindës

3 November, 2019 @14:56

Pa shumë probleme, Gjilani ka arritur ta mposhtë Ferizajin sot, për ta shënuar kështu fitoren e nëntë sezonale. Dueli mes…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drita

3 November, 2019 @12:43

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Dritës. FLAMURTARI: Nikaj, Zenunaj, Granchov, Ilijovski, Bruqi, Isljami, Dumani, Krasniqi, Zeqiri, Maxhuni,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ferizaj

3 November, 2019 @12:39

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ferizajit. GJILANI: Haxhihamza, Halili, Veliu, Frashëri, Jackson, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Hajdari,…

TREPÇA'89 1-0 VUSHTRRIA

E shtata e Manajt mjaftoi për 3 pikë

Foto: Trepça89/fb

2 November, 2019 @17:15

Sulmuesi i ri i Trepçës’89, Arb Manaj, është treguar përsëri vendimtar për skuadrën e tij. Ai ka shënuar golin e…

DUKAGJINI 0-0 PRISHTINA

Dukagjini ndal Prishtinën

Foto: prishtinafc.com/arkiv

2 November, 2019 @16:32

Skuadra e Dukagjinit si duket po merr veten me trajnerin e rikthyer në skuadër Severin Elezaj. Ekipi nga Klina ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga