Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA - FERIZAJ

Sunaj Hasan vendos, Ferizaji në krye

Sunaj Hasan vendos, Ferizaji në krye


6 March, 2022 @23:55

Ferizaji duke e mposhtur Kikën në pjesën e fundit të ndeshjes me rezultat minimal 0-1 [Sunaj Hasan 80’], ka vazhduar kryesimin në Ligën e Parë të Grupit B.

Që të dyja skuadrat nuk arritën t’i tundin rrjetat deri në minutën e 80’, kur në skenë doli sulmuesi i Ferizajit, Sunaj Hasan, që ia solli pikët e plota skuadrës.

TABELA AKTUALE

Ferizaji bëhet skuadra e parë në këtë sezon me 10 fitore në Ligën e Parë, derisa 34 pikë gjendet në pozitën e parë.

Në anën tjetër Kika me 19 pikë gjendet në pjesën e poshtme të tabelës në pozitën e 8.

Në ndeshjen e fundit të fazës së dytë të stinorit, Ferizaji takohet me 2 Korrikun, kurse Kika me Ramiz Sadikun.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë