Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Super gol nga Arbër Zeneli, na përkujton Ronaldinhon!

Super gol nga Arbër Zeneli, na përkujton Ronaldinhon!

4 November, 2018 @13:46

Në ndeshjen që Heerenveeni po e luan momentalisht ndaj Emmenit, gol për skuadrën e tij ka shënuar Arbër Zeneli.

Zeneli ka shënuar një gol që na kujton golin e Ronaldinhos ndaj Anglisë në Botërorin e vitit 2002. Për më tepër, shikoni videon e mëposhtme:11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Liria

FOTO/ Arkiv

4 November, 2018 @13:23

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Lirisë. DRITA: Bakaj, Gërbeshi, Limani, Leci, Kaja, Shaqiri, Shabani, Vucaj, Shabani, Krasniqi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Llapi

4 November, 2018 @13:14

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Ferizajit dhe Llapit. TOPSPORTI LIVESCORE FERIZAJI: Blakqorri, Kaqar,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Gjilani

FOTO / Arkiv

4 November, 2018 @12:55

Janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe të Gjilani. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basri, Asare, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

JOSE MOURINHO

Trajneri më me fat në Premier Ligë

3 November, 2018 @22:22

Pas fitores ndaj Bournemouthit sot si mysafir 2-1, Jose Mourinho ka thënë se është “trajneri më me fat në Premier…

GRANIT XHAKA

Te më të mirët e derbit

Foto: premierleague.com

3 November, 2018 @22:05

Sulmuesi francez i Arsenalit, Alex Lacazette (82’), me golin e tij ka barazuar rezultatin në 1-1 sot, për t’ia ndalë…

WOLFSBURG-DORTMUND

BVB - 15 pa humbje

3 November, 2018 @19:36

Borussia e Dortmundit duket se ka mësuar nga java e kaluar humbën epërsinë në çastet e fundit kundër Herthas. Sot…

INTER-GENOA

E shtata me radhë në SerieA, me 5-she

3 November, 2018 @18:42

Për dy minuta në çerek orën e parë të ndeshjes, Interi siguroi fitoren ndaj Genoas. Gagliardini shënoi golin e tij…

SULMUESI I KOMBËTARES

Cikalleshi ndahet me ekipin

Fotot: Goztepe Official

16 January, 2019 @14:53

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është ndarë nga ekipi i tij aktual ku luante si huazim, Goztepe. Cikalleshi…

MOUSSA DEMBELE

Mesfushori i Spurs drejt Kinës

Foto: premierleague.com

14 January, 2019 @16:40

Mesfushori qendror i Tottenham Hotspurs ka marrë fluturimin drejt Kinës, për të kompletuar transferin e tij te ekipi i Beijing…

RYAN BABEL

Babel i kthehet Premier Ligës

13 January, 2019 @12:09

Pas 9 vitesh, futbollisti holandez Ryan Babel i kthehet Premier Ligës. Besiktas ka bërë të ditur se ka liruar 32…

FRANCESCO TAHIRAJ

Tahiraj zyrtarizohet te Hajduku

Foto: hajduk.hr

12 January, 2019 @17:13

Mesfushori i ri shqiptar, Françesko [Francesco] Tahiraj, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Hajdukut të Splitit. Ekipi…

ISTANBUL BASAKSEHIR - KUKËSI

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

9 January, 2019 @18:17

Skuadra shqiptare Kukësi, në miqësoren e luajtur kundër Istanbul Basaksehirit, u mposht me rezultat 2-1. Për skuadrën turke shënuan Riad…

Të gjitha lajmet nga International