Të gjitha lajmet

GRANIT XHAKA

Te më të mirët e derbit

Foto: premierleague.com

Te më të mirët e derbit

3 November, 2018 @22:05

Arsenal
Liverpool
Arsenal 1 : 1 Liverpool
Alex LACAZETTE 82' James MILNER 61'

Stadiumi: Emirates, Londër.

Sulmuesi francez i Arsenalit, Alex Lacazette (82'), me golin e tij ka barazuar rezultatin në 1-1 sot, për t'ia ndalë fitoren Liverpoolit, që kishte marë epërsinë me golin e 50-të të James Milnerit (61') në Premier League.

Ndërsa, pas ndeshjes në notimet dhe vlerësimet e Eurosportit, Granit Xhaka, ka qenë ndër më të mirët e duelit.

TABELA AKTUALE

Arsenal - Leno 5, Bellerin 6, Mustafi 6, Holding 8, Kolasinac 6, Xhaka 8, Torreira 8, Mkhitaryan 5, Ozil 7, Aubameyang 8, Lacazette 8. Rezervat - Iwobi 7, Ramsey 5, Welbeck 6.

Liverpool - Alisson 5, Alexander-Arnold 6, Gomez 7, Van Dijk 8, Robertson 6, Wijnaldum 6, Milner 7, Fabinho 4, Salah 6, Firmino 6, Mane 7. Rezervat - Shaqiri 6.

E lojtar më të mirë të ndeshjes, Eurosport e ka shpallë uruguajanin e Arsenalit, Lucas Torreira.WOLFSBURG-DORTMUND

BVB - 15 pa humbje

3 November, 2018 @19:36

Borussia e Dortmundit duket se ka mësuar nga java e kaluar humbën epërsinë në çastet e fundit kundër Herthas. Sot…

INTER-GENOA

E shtata me radhë në SerieA, me 5-she

3 November, 2018 @18:42

Për dy minuta në çerek orën e parë të ndeshjes, Interi siguroi fitoren ndaj Genoas. Gagliardini shënoi golin e tij…

REAL MADRID - VALLADOLID

Solari debuton edhe në LaLiga me fitore

3 November, 2018 @18:10

Trajneri i ri i Real Madridit, Santiago Solari, pas Kupës së Mbretit, ka debutuar edhe në La Liga me fitore.…

NË SKOCI

Eros Grezda debuton në 11-she me fitore

Foto: RangersOfficial

3 November, 2018 @17:49

Futbollisti i Shqipërisë, Eros Grezda, ka debutuar në 11-shen e parë të Glasgow Rangers sot me fitore. Ekipi i…

NASER ALIJI

Mbrojtësi i kombëtares në Rumani

Foto: FCDinamo.ro

3 November, 2018 @17:38

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka bërë të ditur përmes faqes së tij zyrtare në Facebook se prej…

STADIUMI I RI

FSHF alarmon: “Arena Kombëtare” në pikëpytje

Foto: FSHF

3 November, 2018 @16:55

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se punimet në Arenën Kombëtare janë në rrezik!…

BALLKANI - FERONIKELI

Lideri marshon sigurt

FOTO/ Arkiv

3 November, 2018 @15:48

Lideri aktual i Superligës, Feronikeli, me golin e Kastriot Rexhës, e mposhti Ballkanin në Suharekë me rezultat minimal 1-0. Ndeshjen…

RAMIZ SADIKU - ISTOGU

E dyta me radhë, ngritja vazhdon

3 November, 2018 @15:48

Dy ndeshjet e fundit dhe gjashtë pikë të fituara. Ky është bilanci i Istogut në Ligë të Parë që ka…

KEK-u - FLAMURTARI

Egzon Krasniqi s’lejon befasi në goleadë

3 November, 2018 @15:40

Skuadra prishtinase Flamurtari, me vështirësi e mposhti KEK-un me rezultat 4-3. Së pari shënuan vendasit me Rilind Namanin në minutën…

ONIX - BESA

Besa s’gabon, kryesimi vazhdon

3 November, 2018 @15:36

Besa e Pejës ka vazhduar me formë të mirë në Ligë të Parë të Kosovës dhe me fitore ndaj Onixit…

KOLUMNE

E nisim nga Stambolli

Design: Olsen Kraja

2 November, 2018 @17:49

Cilat janë 5 ndeshjet për t'u parë këtë fundjavë? Le ta shohim më poshtë: 1. Galatasaray – Fenerbahce (e premte,…

INTERESANTE NË PREMIER LIGË

10 xhiro, 3 ekipe - historike në Premier Ligë

Foto: Liverpool/fb

30 October, 2018 @21:15

Për herë të parë në histori të Premier Ligës pas 10 xhirove janë 3 ekipe që nuk kanë pësuar. …

TOTTENHAM - CITY

Ruhet kreu!

Foto: BBC

29 October, 2018 @22:53

Një gol i Riyad Mahrezit i ka mjaftuar Manchester Cityt që ta fitojë ndeshjen e zhvilluar sonte në një fushë…

BURNLEY - CHELSEA

Katërshe e bluve

28 October, 2018 @16:33

Alvaro Morata hapi serinë e golave për Chelsean qysh në minutën e 22-të në Turf Moor. Edhe tri herë tjera…

LEICESTER CITY - WEST HAM

Shënoi dhe devijoi për barazim!

27 October, 2018 @20:27

Një orë rezistuan me një lojtar më pak në fushë mysafirët nga Londra, para se Wilfred Ndidi në minutën e…

Të gjitha lajmet nga Premier League