Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

PRISHTINA - CONNAH'S

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

Foto: Valon Gashi (Butovci)

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!


20 July, 2021 @19:53

Një paraqitje mjaft e mirë dhe një fitore e merituar për Prishtinën ndaj uellsianëve të Connah’s Quay sonte!

Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës ndeshjen në fjalë, që ishte e vlefshme për fazën çerekfinale të kualifikimeve drejt UEFA Conference League, e fitoi me rezultat 4-1, për të shkuar kështu në ndeshjen kthyese në Uells me epërsi tri-golëshe.

I pari për prishtinasit shënoi Leotrim Bekteshi, i asistuar nga Xhevdet Shabani, në minutën e 41’, kurse për 2-0 u përkujdes Oto John (53’).

Më pas, mysafirët e ngushtuan rezultatin në 2-1 (75’) përmes golit të Tom Moore, por Prishtina reagoi shpejt.

Fillimisht, ishte mesfushori Endrit Krasniqi ai që në minutën e 78’ e riktheu epërsinë dygolëshe të Prishtinës, e krejt në fund (90+5’) Oto John e gjeti përsëri rrjetën për përfundimtaren 4-1. Kështu, Prishtina ndeshjen kthyese në Uells e nis me epërsi tri-golëshe.

Ndeshja kthyese mes skuadrave luhet më 29 korrik në Uells, e fituesi nga ky duel përballet në gjysmëfinale të fazës kualifikuese me fituesin e duelit Valur vs. Bodo/Glimt.


FIBA U20: BJELLORUSIA - KOSOVA

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

20/07/21 @ 16:44

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

ARBËRIA

Arbëria transferon ish-lojtarin e Dritës

FFK Liga e parë

Arbëria transferon ish-lojtarin e Dritës

19/07/21 @ 22:37

GJILANI

Gjilani prezenton fanellat e stinorit 2021/22

FFK Superliga

Gjilani prezenton fanellat e stinorit 2021/22

19/07/21 @ 20:43

KLINË

Arbër Shala rikthehet te Dukagjini

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Arbër Shala rikthehet te Dukagjini

19/07/21 @ 20:38

ARBËRIA

Leart Emini përforcon Arbërinë

FFK Liga e parë

Leart Emini përforcon Arbërinë

19/07/21 @ 20:29

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Conference League

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

22/07/21 @ 19:39

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

DRAW RESULTS

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

Conference League/FFK Superliga

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

19/07/21 @ 14:34

Në stadium me 30% të kapacitetit

Conference League/FFK Superliga

Në stadium me 30% të kapacitetit

19/07/21 @ 14:26

CONFERENCE LEAGUE

Lehtësim për Dritën, Ajax transferon futbollistin më të mirë të Feyenoordit

Conference League

Lehtësim për Dritën, Ajax transferon futbollistin më të mirë të Feyenoordit

16/07/21 @ 17:28

CONFERENCE LEAGUE

Përmbysje të mëdha, Vllaznia e Laçi kalojnë tutje

Conference League

Përmbysje të mëdha, Vllaznia e Laçi kalojnë tutje

15/07/21 @ 23:42


 
Të gjitha lajmet nga Conference League