Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA U20: BJELLORUSIA - KOSOVA

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20


20 July, 2021 @16:44

Një start jo i mirë i Kosovës U20 në përballjen e parë të evropianit U20 për shtetet e vogla, ku Bjellorusia në ndeshjen e parë të Grupit E ka shënuar fitore të thellë.

Bjellorusia mposhti Kosovën me 41 pikë dallim, duke qenë gjithnjë në epërsi për përfundimtaren 101-60 [22-17, 21-17, 26-9 dhe 32-17].

Artsem Sekushenka me 17 pikë ka qenë më i dalluari te ekipi i drejtuar nga trajneri Heorhi Kandrusevic, ndërsa me nga 13 pikë kanë kontribuuar edhe Aliaksei Navoichyk dhe Nikita Matsal.

Te ekipi i Kosovës U20 që po drejtohet nga Mark Rodiqi më efikasi ka qenë Mirlind Zekaj me 16 pikë, ndërsa pikë dyshifrore kanë shënuar edhe Rron Thaçi, 16 dhe Fatlind Shoshaj 10.

Përndryshe Thaçi ka qenë lojtari më i vyeshëm i ekipit, pasi që përfundoi ndeshjen me efiçencë 19, ku regjistroi edhe 7 kërcime e 1 asistim në këtë ndeshje për Kosovën.

Pas kësaj humbjeje të thellë, Kosova U20 do të duhet të këndellet që nesër për ndeshje ndaj Hungarisë U20.


ARBËRIA

Arbëria transferon ish-lojtarin e Dritës

FFK Liga e parë

Arbëria transferon ish-lojtarin e Dritës

19/07/21 @ 22:37

GJILANI

Gjilani prezenton fanellat e stinorit 2021/22

FFK Superliga

Gjilani prezenton fanellat e stinorit 2021/22

19/07/21 @ 20:43

KLINË

Arbër Shala rikthehet te Dukagjini

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Arbër Shala rikthehet te Dukagjini

19/07/21 @ 20:38

ARBËRIA

Leart Emini përforcon Arbërinë

FFK Liga e parë

Leart Emini përforcon Arbërinë

19/07/21 @ 20:29

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

PRIZREN

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

FFK Liga e parë/International/Transfere

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

19/07/21 @ 17:37

LLAPI

Llapi ndahet zyrtarisht me Engjëll Hotin

FFK Superliga

Llapi ndahet zyrtarisht me Engjëll Hotin

20/07/21 @ 22:56

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

PRISHTINA - CONNAH'S

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

Conference League/FFK Superliga

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

20/07/21 @ 19:53

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

GJILANI

Gjilani prezenton fanellat e stinorit 2021/22

FFK Superliga

Gjilani prezenton fanellat e stinorit 2021/22

19/07/21 @ 20:43

KLINË

Arbër Shala rikthehet te Dukagjini

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Arbër Shala rikthehet te Dukagjini

19/07/21 @ 20:38

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

ARIAN QALLAKU

Peja rikthen reprezentuesin

FFK Superliga/International/Transfere

Peja rikthen reprezentuesin

19/07/21 @ 14:57

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga