Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Foto: prishtinafc.com

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse


19 July, 2021 @20:14

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, në konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme të ekipit të tij ka thënë se vetë ardhja e “Plisave” në stadium do të jetë forcë shtytëse për skuadrën.

“Konsideroj se jemi më të mirë, kemi kualitet më shumë, pa e favorizuar Prishtinën, ne këtë aspekt jemi shumë më të barabartë se sa rivali i kaluar. Por, ne cilësitë tona duhet t’i shfaqim në fushë. Befasi do ta konsideroja eliminimin nga kampioni i San Marinos apo Andorrës, sepse futbolli sjell gjithçka dhe në rast dështimit të kalimit të raundit, aty ku e kemi synim, përgjegjësinë do ta marr unë, por duke i njohur futbollistët e mi e di që një gjë të tillë nuk do ta lejojnë,” ka thënë Ramadani.

Ndërsa duke pasur parasysh se dyert e stadiumit do të jenë të hapura dhe do të kenë përkrahjen e tifozëve, ai ka thënë se kjo do të jetë ndihmë për skuadrën.

“Patjetër që do e të jetë ndjesi e veçantë prezenca e shikuesve. Pa pasur fare adhurues tanë në Budapest ishte ndjesi tjetër, lëre më tani para publikut tonë. E nga Plisat, si grupet më të organizuara shqiptare, do të kemi përkrahje maksimale dhe për ne do të jenë forcë shtyse nga ta. Normalisht prezent do të kemi edhe adhuruesit tjerë të klubit që në çdo mënyrë do të provojnë të na ndihmojnë. E di që kemi nesër festë fetare dhe duam që me rezultat të favorshëm, pra me fitore, të ua urojmë të gjithëve dhe tua bëjmë edhe më madhështore festën. Thjesht, me përkrahjen e publikut edhe ne do të jemi krejtësisht më ndryshe”.

Prishtina nesër prej orës 18:00 në Fadil Vokrri ka ndeshjen e parë të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës ndaj uellsianëve të Connahs Quay Nomads.


PRIZREN

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

FFK Liga e parë/International/Transfere

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

19/07/21 @ 17:37

SHQIP NË BOTË

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

19/07/21 @ 15:26

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

ARIAN QALLAKU

Peja rikthen reprezentuesin

FFK Superliga/International/Transfere

Peja rikthen reprezentuesin

19/07/21 @ 14:57

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

DRAW RESULTS

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

Conference League/FFK Superliga

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

19/07/21 @ 14:34

Në stadium me 30% të kapacitetit

Conference League/FFK Superliga

Në stadium me 30% të kapacitetit

19/07/21 @ 14:26

CHAMPIONS LEAGUE

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

Champions League

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

19/07/21 @ 13:03

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

DRAW RESULTS

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

Conference League/FFK Superliga

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

19/07/21 @ 14:34

Në stadium me 30% të kapacitetit

Conference League/FFK Superliga

Në stadium me 30% të kapacitetit

19/07/21 @ 14:26

CONFERENCE LEAGUE

Lehtësim për Dritën, Ajax transferon futbollistin më të mirë të Feyenoordit

Conference League

Lehtësim për Dritën, Ajax transferon futbollistin më të mirë të Feyenoordit

16/07/21 @ 17:28

CONFERENCE LEAGUE

Përmbysje të mëdha, Vllaznia e Laçi kalojnë tutje

Conference League

Përmbysje të mëdha, Vllaznia e Laçi kalojnë tutje

15/07/21 @ 23:42

DECIC - DRITA

Drita eliminon Decicin, tash në radhë Feyenoordi

Conference League

Drita eliminon Decicin, tash në radhë Feyenoordi

15/07/21 @ 22:57

LLAPI - SHKUPI

Aventura evropiane e Llapit, përfundon në Shkup

Conference League

Aventura evropiane e Llapit, përfundon në Shkup

15/07/21 @ 22:03

PRISHTINA

Zyba dhe Lilaj mungojnë për ndeshjet e ardhshme

Conference League/FFK Superliga

Zyba dhe Lilaj mungojnë për ndeshjet e ardhshme

15/07/21 @ 20:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Decic - Drita

Conference League

Formacionet zyrtare: Decic - Drita

15/07/21 @ 19:18

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Shkupi

Conference League

Formacionet zyrtare: Llapi - Shkupi

15/07/21 @ 18:17


 
Të gjitha lajmet nga Conference League