Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve


19 July, 2021 @15:12

Lirim Kastrati me ekipin e tij Dinamo Zagreb, nëse do të arrijnë të kalojnë pengesën e raundit të dytë kualifikues, Omonia, do të ndeshen me fituesin e përballjes Legia - Flora Tallin.

Një detyrë jo shumë e vështirë për zagrebasit dhe Lirimin në veçati, por ndeshja e raundit të parë kualifikues ndaj islandezëve ka treguar se Dinamoja ka mbrojtje që mund të shpërthehet lehtë, prandaj nuk duhen nënçmuar fare kundërshtarin.

I tërë shorti i raundit të tretë kualifikues:

RRUGA E KAMPIONËVE:

Dinamo Zagreb (CRO) / Omonoia FC (CYP) vs Legia Warszawa (POL) / Flora Tallinn (EST)
Lincoln Red Imps (GIB) / CFR Cluj (ROU) vs Slovan Bratislava (SVK) / Young Boys (SUI)
Olympiacos (GRE) / Neftçi PFK (AZE) vs Mura (SVN) / Ludogorets (BUL)
Kairat Almaty (KAZ) / Crvena zvezda (SRB) vs Alashkert (ARM) / Sheriff Tiraspol (MDA)
Malmö (SWE) / HJK Helsinki (FIN) vs Rangers (SCO)
Ferencváros (HUN) / Žalgiris Vilnius (LTU) vs SK Slavia Praha (CZE)

RRUGA E LIGËS:

PSV Eindhoven (NED) / Galatasaray (TUR) vs Celtic FC (SCO) / Midtjylland (DEN)
Spartak Moskva (RUS) vs Benfica (POR)
Genk (BEL) vs Shakhtar Donetsk (UKR)
Monaco (FRA) vs Rapid ëien (AUT) / Sparta Praha (CZE)

-

Përndryshe, pas fazës së tretë, do të luhet edhe pjesa e PlayOffit të Ligës së Kampionëve, ku tri skuadra nga rruga e kampionëve dhe dy nga rruga e ligës do të futen në Ligë të Kampionëve. Të tjerët varësisht nga raundi i humbjes do të shkojnë: humbësit e raundit të tretë kualifikues në PlayOff të EuropaLeague, fituesit e raundit të tretë kualifikues (që humbin në PlayOff të UCL) në grupe të EuropaLeague, ndërsa humbësit e këtij raundi në UCL në fazën grupore të Ligës së Konferencës.


ARIAN QALLAKU

Peja rikthen reprezentuesin

FFK Superliga/International/Transfere

Peja rikthen reprezentuesin

19/07/21 @ 14:57

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

DRAW RESULTS

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

Conference League/FFK Superliga

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

19/07/21 @ 14:34

Në stadium me 30% të kapacitetit

Conference League/FFK Superliga

Në stadium me 30% të kapacitetit

19/07/21 @ 14:26

CHAMPIONS LEAGUE

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

Champions League

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

19/07/21 @ 13:03

MEDIA

Tre makina me teknologji VAR arrijnë në Kosovë

FFK Superliga

Tre makina me teknologji VAR arrijnë në Kosovë

18/07/21 @ 18:52

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

FEYENOORD

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

International

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

17/07/21 @ 20:56

CHAMPIONS LEAGUE

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

Champions League

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

19/07/21 @ 13:03

CHAMPIONS LEAGUE

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

Champions League

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

16/07/21 @ 19:18

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 18:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 12:39

PRISHTINA - FERENCVAROS

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

Champions League

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

12/07/21 @ 21:16

PRISHTINA - FERENCVAROS

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

Champions League

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

12/07/21 @ 20:36


 
Të gjitha lajmet nga Champions League