Të gjitha lajmet

GRUPI A: ANGLIA - ÇEKIA

Super Sterling për kryesimin e grupit të Kosovës

Foto: UEFA

Super Sterling për kryesimin e grupit të Kosovës

22 March, 2019 @22:36

Anglia
Çekia
Anglia 5 : 0 Çekia
R.Sterling 24' 62' 68', H.Kane 45+2' (P), T.Kalas 84' (OG)

Wembley Stadium

Edhe pse jo me formacionin më të mirë në fushë, përfaqësuesja e Anglisë nuk ka hasur probleme në ndeshjen e luajtur ndaj Çekisë, për ta nisur me fitore kampanjën drejt EURO2020.

Anglezët shënuan dy herë në pjesën e parë dhe tri herë në pjesën e dytë, për ta mbyllur kështu takimin me plot 5 gola, derisa duhet veçuar paraqitja e Raheem Sterling, i cili formën e tij me Cityn duket se po e bartë edhe te kombëtarja. Anglezi sonte shënoi hat-trick personal, për ta ndihmuar përfaqësuesen e tij ta fitojë lehtësisht këtë duel.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Me këtë fitore, Anglia merr kreun e grupit të Kosovës, derisa pas saj ndodhen Bullgaria e Mali i Zi me nga një pikë. Kosova ndeshjen e parë të grupit e luan ditën e hënë (25 mars) ndaj Bullgarisë me fillim nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

ALB - TUR

Turqia kalon në epërsi

22 March, 2019 @21:06

Turqia ka shënuar golin e parë në ndeshjen që po zhvillohet aktualisht në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër në përballje…

SHQIPËRIA - TURQIA

Lojtarët në fushë për ‘nxemje’

TOPSPORTI / D.SH

22 March, 2019 @20:17

Pak para ndeshjes, futbollistët e Kombëtares Shqiptare kanë dalë për ‘nxemje’ në fushë. FORMACIONET STARTUESE Si zakonisht, TopSporti vjen…

VIDEO

Bastien Toma shënon për Zvicrën U21

22 March, 2019 @19:58

Futbollisti i talentuar nga Kosova, Bastien Toma, po tregon paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen miqësore ndërmjet Zvicrës U21 dhe Kroacisë…

BULLGARIA - MALI I ZI

Kundërshtarët e Kosovës barazojnë

Foto: OPTUS SPORT

22 March, 2019 @19:55

Në ndeshjen hapëse të Grupit A kualifikues të EURO2020, grup në të cilin ndodhet edhe Kosova, Bullgaria e Mali…

SHQIPËRI - TURQI

Shqipëri vs. Turqi, 11-shet startuese

Foto: PANORAMA

22 March, 2019 @19:34

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Turqisë, të cilat sonte ndeshen mes vete në…

SHQIPËRIA

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

22 March, 2019 @13:15

Kombëtarja e Shqipërisë, sonte do të luajë ndeshjen e parë kualifikuese në kuadër të EURO 2020 kundër Turqisë në ora…

AMIR RRAHMANI

Rrahmani: Barazimi po na zhgënjen edhe ndaj Danimarkës

21 March, 2019 @21:54

Qendërmbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani, pas ndeshjes me Danimarkën tha se pavarësisht forcës së kundërshtarit, mos fitorja po shkakton zhgënjim tek…

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu tregon nëse do të luajë kundër Bullgarisë

21 March, 2019 @21:47

Njëri prej futbollistëve kosovarë që e shikoi ndeshjen jashta fushës së blertë, është Hekuran Kryeziu, i cili është i lënduar…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ZVICRA - DANIMARKA

Danezët kthehen senzacionalisht ndaj Zvicrës

TOPSPORTI/ A. P.

26 March, 2019 @22:48

Danimarka atë që ia bëri Kosovës në miqësore, edhe më rëndë ia ktheu Zvicrës. Pas epërsisë 3-0 të Zvicrës që…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

DANIMARKA

Më shumë se gjysma ndaj Kosovës ishin rezervë

Fotot: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 March, 2019 @20:46

Kasper Schmeichel, Henrik Dalsgaard, Thomas Delaney, Nicolai Jorgensen, Martin Braithwaite - kanë qenë të vetmit që kanë startuar ndaj Kosovës…

E FUNDIT

Mali i Zi - Kosova, pa tifozë?!

Fotografitë: UEFA Euro/fb

26 March, 2019 @12:40

Pas thirrjeve raciste në kuadër të ndeshjes së mbrëmshme Mali i Zi - Anglia, në kuadër të kualifikimeve për EURO…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020